Bachata

Bachata to muzyka i taniec z Dominikany, który chyba najczęściej obok merengue towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Podstawy bachaty zna każda osoba, która zetknęła się z salsą i innymi tańcami latynoskimi. Wyróżnia się spośród innych karaibskich rodzajów tańca niezwykłą zmysłowością.

Nie możesz zdecydować się co wybrać? Napisz do nas a pomożemy Ci znaleźć idealny kurs właśnie dla Ciebie! info@salsalibre.pl 

Z tego też względu jest to najpopularniejszy taniec wśród zakochanych. Bywają też pary, które przed zatańczeniem bachaty jeszcze nic do siebie nie czują ;)
Jeśli tańczysz salsę i bywasz na latynoskich imprezach, a jeszcze nie umiesz tańczyć bachaty to najwyższy czas nadrobić tę zaległość! Jeśli jeszcze nie tańczysz i chcesz brać udział w salsotekach, nauka bachaty będzie najprostszą i najmilszą na nie przepustką:)

Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina technicznie i rytmicznie krok salsy. Wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder w momentach odpowiadających salsowej pauzie.
Bachata oferuje wachlarz figur i ciekawych dipów (położeń partnerki), ale najważniejsze i najatrakcyjniejsze w niej pozostaje wyczucie swojego partnera/ki, rytmu i zmysłowego kroku podstawowego.
Bachata ulega inspirującym wpływom innych pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak np. hip hop, reggaetón (fuzję muzyczną stanowi tzw. bachatón) czy tango (taniec bazujący na bachacie i inspirowany figurami i prowadzeniem z tanga argentyńskiego to bachatango).  Rytm bachaty rozsławił na cały świat zespół młodych Latynosów z nowojorskiego Bronx'u - "Aventura". Ich utwór "Obsesion" jest od wielu lat największym hitem na latynoskich imprezach i jest uwielbiany przez Bachateros.

Instruktorzy dla Bachata:
Łukasz Słaniewski
Łukasz
Słaniewski
Beata Rutkowska
Beata
Rutkowska
Michał Bedyński
Michał
Bedyński
Klaudia Oleksak
Klaudia
Oleksak
Piotr Romanow
Piotr
Romanow
Edyta Czagowiec
Edyta
Czagowiec
Dominika Błaszczyk
Dominika
Błaszczyk
Paulina Suska
Paulina
Suska
Quoc Nguyen
Quoc
Nguyen
Monika Janowska
Monika
Janowska
Josè Rodriguez
Josè
Rodriguez
Adriana Drozdowicz
Adriana
Drozdowicz
Marysia Kubik
Marysia
Kubik
Dominik Sambor
Dominik
Sambor
Sandra Jackowska
Sandra
Jackowska
Dawid Gnatowski
Dawid
Gnatowski
Magda Szczotka
Magda
Szczotka
Jacek Maj
Jacek
Maj
Dorota Skurska
Dorota
Skurska
Krzysztof Lubański
Krzysztof
Lubański
Aneta Socowa
Aneta
Socowa
Daga Jasińska
Daga
Jasińska
Agnieszka Pawińska
Agnieszka
Pawińska
Junior Sousa
Junior
Sousa
Zobacz ostatnie newsy dla Bachata:
Bachata ladies styling z Agnieszką 27-28.05

Bachata ladies styling z Agnieszką 27-28.05

Ladies! Już 27-28 maja zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty bachata ladies styling, które poprowadzi zjawiskowa Agnieszka Pawińska ! Zdobyte umiejętności wykorzystasz zarówno w tańcu solo, jak i parach. Zajęcia na poziomie open level wymagana znajomość podstaw bachaty. Warsztaty odbywają się w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11
Więcej
Bachata z Dagą i Michałem od podstaw 10.05

Bachata z Dagą i Michałem od podstaw 10.05

Zaczynamy naukę jednego z najbardziej zmysłowych tańców karaibskich: Bachata - to taniec i muzyka z Dominikany! W jej wyjątkowy świat zabiorą Was przesympatyczni instruktorzy Daga Jasińska i Michał Bedyński . Zapraszamy na zajęcia zupełnie od podstaw od środy 10.05 o godz. 19:05 do naszej żoliborskiej lokalizacji Przasnyska 6b
Więcej
Majuffka 2017

Majuffka 2017

Zostajesz w Warszawie w dłuuugi weekend majowy? Nie martw się :) Mamy dla Ciebie zajęcia:
  • salsa i bachata w parach - jeśli już tańczysz te tańce
  • zajęcia solo dla Pań
  • oraz blok zajęć z salsy zupełnie od podstaw!
5 dni tańca! Zaczynamy w sobotę 29.04 i tańczymy do środy 3.05!
Warsztaty odbędą się w naszej centralnej lokalizacji na Miedzianej 11.
Więcej
Bachata z Beatą i Mayerem od 20.03

Bachata z Beatą i Mayerem od 20.03

Już 20.03 w Salsa Libre rusza kurs zmysłowej bachaty zupełnie od podstaw! Zajęcia poprowadzą fantastyczni instruktorzy Beata Kotyra i Piotr Romanow. Zapraszamy na kurs od poniedziałku o 18:00 do naszej żoliborskiej lokalizacji Przasnyska 6b. Przyjdź na zajęcia i poznaj niesamowity klimat bachaty :)
Więcej
Bachata od podstaw z Agnieszką i Juniorem

Bachata od podstaw z Agnieszką i Juniorem

Chcesz tańczyć a nie wiesz od czego zacząć? Zmysłowa bachata będzie doskonałym wyborem! Zapraszamy na kurs bachaty od podstaw z wyjątkowymi instruktorami Agnieszka Pawińska i Juniorem Sousa. Zajęcia w piątki o 18:00 w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11.
Więcej
Kuba Libre salsa trip 2018!!

Kuba Libre salsa trip 2018!!

Marek Domański (Salsa Libre) i Beata Radecka (GoTravel) ponownie zapraszają na Kubę!
Termin wyjazdu 16.02 - 1.03.2018
Tegoroczny wyjazd (2017) okazał się wspaniałą przygodą taneczną i muzyczną. Ze względu na współpracę, z Beatą Radecką (GoTravel) był również niesłychanym jak na warunki kubańskie sukcesem logistycznym: wszystko na czas, bez przepłacania i wyważania otwartych drzwi, praca z najlepszymi dostępnymi w Havanie i Trinidadzie ekipami instruktorów salsy! (Marek Domański / Salsa Libre zachwycony poziomem!).
Powtarzamy ten sukces w kolejnym roku! Kuba to stan umysłu utrzymujący się na długo po powrocie - naprawdę warto!
Więcej
Bachata z Agnieszką i Arturem 20.03

Bachata z Agnieszką i Arturem 20.03

Chcesz nauczyć się tańczyć? Zapraszamy na wyjątkowy kurs Bachaty! Już od poniedziałku 20.03 o godz. 19:05 w naszej centralnej  lokalizacji na ul. Miedzianej 11. Zajęcia Bachaty poprowadzą fantastyczni instruktorzy Agnieszka Pawińska i Artur Ledóchowski.
Więcej
Bachata Solo z Agnieszką od 27.02

Bachata Solo z Agnieszką od 27.02

Ladies mamy coś specjalnie dla Was! Zapraszamy na nowy kurs zmysłowej bachaty solo w najbardziej kobiecym wydaniu! Zajęcia od poniedziałku 27.02 o 18:00 poprowadzi wyjątkowo utalentowana instruktorka Agnieszka Pawińska. Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11. 
Więcej
Bachata Solo od podstaw z Clau 19.01

Bachata Solo od podstaw z Clau 19.01

Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia Klaudi Oleksak 'Clau' z Bachaty!
Przyjdź i odkryj swoją zmysłową, kobiecą JA!
Zaczynamy we czwartki 19.01 na Miedzianej 11 o 20:10
Więcej
Rodzaje kursów:
Bachata
Bachata Solo
HONORUJEMY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...