Semba

Co to jest Semba? Czy to po prostu szybsza Kizomba? Jaka jest różnica muzyczna pomiędzy Kizombą a Sembą? Skąd pochodzi Semba? Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie czym jest taniec Semba.

Nie możesz zdecydować się co wybrać? Napisz do nas a pomożemy Ci znaleźć idealny kurs właśnie dla Ciebie! info@salsalibre.pl 

Semba to styl taneczny powstały w Angoli często określany jako "grande passada" czyli dosłownie długa podróż. Nazwa pochodzi od słowa Masemba oznaczającego "dotyk brzuchów" co odzwierciedla się w tańcu w bardzo bliskim trzymaniu.
Taniec ten to wspaniała zabawa; mężczyzna prowadzi a kobieta stara się podążyć za jego prowadzeniem. W sembie w odróżnieniu od Kizomby jest dużo więcej miejsca na improwizację.

Kizomba to powiązany z sembą, lecz odrębny taniec. Semba pierwotnie nie była tańcem w parach, jednak pod wpływem europejskich tańców w parach powstała jej obecna forma. Kizomba jest zdecydowanie wolniejsza jednak jest również wiele innych różnic:
  • większa przestrzeń do improwizacji,
  • różnice w krokach,
  • muzycznie semba jest dużo bardziej afrykańsa niż kizomba, która jest połączeniem Zouka z francuskich Karaibów z rytmami afrykańskimi. Muzyka jest głównie instrumentalna z wykorzystaniem afrykańskich gitar i bębnów podczas gdy Kizomba bazuje często na muzyce elektronicznej.
Instruktorzy dla Semba:
Marek Rewicki
Marek
Rewicki
Ania Rewicka
Ania
Rewicka
Zobacz ostatnie newsy dla Semba:
Winter Dream Camp 2017

Winter Dream Camp 2017

Wyjazdowa integracja z Salsa Libre Adventures we Francji!
Val Thorens / Orelle 31.03-9.04.2017 
NARTY, snowboard , dodatkowa opcja: ZAJĘCIA TANECZNE lub ich brak!! - codzienne imprezy salsowe i bachatowe i kizombowe :) 
INTEGRACJA, wspólne szaleństwo na śniegu, WIOSENNE SŁOŃCE, super apartamenty i jeden z lepszych regionów w Europie z gwarancją śniegu!!!
Więcej
El Sol Salsa Festival 2017 - zniżka grupowa SL

El Sol Salsa Festival 2017 - zniżka grupowa SL

W roku 2016 festiwal pobił znów wszelkie rekordy jakości... Strach pomyśleć co będzie za rok!
El Sol Salsa Festival 10-12.11.2017 - koncerty światowych gwiazd salsy, najlepsi artyści i instruktorzy z całego świata, śmietanka światowej społeczności salsowej na warszawskim parkiecie!
Każdy aktywny kursant Salsa Libre uzyskuje zniżkę grupową 10%
Na tym evencie na prawdę TRZEB BYĆ!
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...