Quoc Nguyen
Quoc Nguyen

Jego przygoda z salsą rozpoczęła się zupełnie przypadkowo za namową koleżanki, która potrzebowała partnera na zajęcia. Swoje pierwsze salsowe kroki stawiał w Salsa Libre pod kierownictwem Michała Bedyńskiego oraz Kasi Gąsior. Jak sam twierdzi od tamtej pory salsa stała się jego pasją. Idąc za ciosem, zaczął doskonalić swój warsztat taneczny.

Determinacją i ciężką pracą po 6 intensywnych miesiącach nauki trafił do zaawansowanej grupy (Z). Mały sukces skłonił Quoca do jeszcze cięższej pracy, która przyniosła efekty. W bardzo krótkim czasie dostał się do formacji Salsa Show prowadzonej przez Anię Chagowską i Marka Domańskiego jak również grupy pokazowej Arniego Martina i Pauliny Ross. W tym czasie występował na eventach oraz festiwalach salsowych, m.in. Warsaw Salsa Spring Break.

Poszukując nowych ,,smaczków” w tańcu trafił do głównej formacji szkoły Latin Groove gdzie pod okiem Łukasza Słaniewskiego, Klaudi Oleksak oraz Basi Zielińskiej dalej rozwijał swoje zamiłowanie do salsy. Kolejnym przystankiem w jego karierze była grupa choreograficzna stworzona przez Rafała Krakowiaka i Sandrę Guzek.

Taniec pozwala człowiekowi wyrazić siebie jak również sprawić iż zaczyna on pracować nad samym sobą. Ciężka praca i determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu sprawia iż można w bardzo krótkim czasie wiele osiągnąć. Wraz z rozwojem swojego warsztatu Quoc zaczął interesować się innymi technikami takimi jak: jazz oraz modern jazz. W świat tańca jazzowego wprowadził go Paweł Michno oraz Jacek Foltyn.

Poszerzając horyzonty taneczne Quoc rozpoczął naukę salsy na zagranicznych festiwalach, gdzie uczęszczał na zajęcia, m.in. do Eddie Torres, Juan Matos, Adolfo, Santo Rico, Yamulee itd. Jednak największy wpływ na jego rozwój miał Rafał Krakowiak i Łukasz Słaniewski dzięki którym odnalazł swój styl jak i sposób wyrazu w tańcu.

To co cechuje Quoca w tańcu to charyzma, lekkość w prowadzeniu, kontakt z partnerką jak również skomplikowane partnerworki. Naczelną funkcją tańca jest dostarczenie radości i przyjemności tego wam z całą pewnością nie zabraknie na zajęciach Quoca. W przyjaznej atmosferze połączonej z ciężką pracą i zaangażowaniem prowadzącego można wiele osiągnąć.

Poza salsą drugą miłością Quoca są języki obce, których zna aż pięć. Na co dzień uwielbia podróże, odkrywanie miejsc nieznanych bardzo go fascynuje. Judo, tenis , joga, PIU oraz chińska gra planszowa Go są jego ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

W 2013 roku zdał egzamin na instruktora tańca sportowego (legitymacja instruktora Nr 16618/PAS/2013 wydana przez Polską Akademię Sportu).


Wideo z Quoc:
Kursy, które prowadzi Quoc:
Zobacz ostatnie newsy dla Quoc:
Holidance salsa P-open Kasia & Quoc 25.09

Holidance salsa P-open Kasia & Quoc 25.09

Taneczny rok szkolny zbliża się wielkimi krokami - czas więc się przygotować! Zapraszamy wszystkie osoby na kurs przygotowawczy na poziomie P-open, który poprowadzą Kasia Marciniak i Quoc Nguyen . Nasi instruktorzy powtórzą z Wami wszystkie figury od P1 - P4 w tydzień!!! Zaczynamy 25.09 o 18:00 w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11
Więcej
Salsa średnio zaawansowana Kasia & Quoc 12.10

Salsa średnio zaawansowana Kasia & Quoc 12.10

Serdecznie zapraszamy do rozpoczęcia przygody na poziomie średnio zaawansowanym razem z Kasią i Quociem. Na kursie oprócz ciekawych figur i niestandardowych prowadzeń nie zabraknie pracy nad krokami solowymi i bodymovementem czyli jak się poruszać zwinnie i giętko na parkiecie i czasem przyszpanować ciekawą solóweczką :) Zaczynamy już w czwartek 12.10 tańczymy od 18:00 do 20:05 w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11
Więcej
Nowy sezon 2017/18 w Salsa Libre

Nowy sezon 2017/18 w Salsa Libre

BIG BANG! Zaczynamy Nowy Sezon 2017/18 w Salsa Libre! Nowe kursy już dostępne w naszym grafiku - ruszamy od października!
Najszerszy wybór zajęć, najlepsza kadra instruktorska, w tym nowi instruktorzy, tętniąca życiem społeczność salsowa, bachatowa, kizombowa i zoukowa, świetne warunki nauki, 3 lokalizacje!

Więcej
Salsa poziom S1 Monika & Quoc 3.10

Salsa poziom S1 Monika & Quoc 3.10

Zapraszamy do nauki salsy na poziomie S1! Intensywne dwugodzinne zajęcia dla osób średnio zaawansowanych już od wtorku 3.10 w godzinach 19:05-21:10(2h.) poprowadzą zjawiskowi instruktorzy Monika Janowska i Quoc Nguyen. Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11
Więcej
Salsa od podstaw z Beatą i Quoc'iem 9.10

Salsa od podstaw z Beatą i Quoc'iem 9.10

Chcesz nauczyć się tańczyć salsę? Szukasz zajęć, które sprawią, że będziesz się czuć swobodnie na parkiecie? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Kurs salsy od podstaw- zajęcia od poniedziałku 9.10 w godzinach 18:00 - 19:00 poprowadzą zjawiskowi instruktorzy Beata RutkowskaQuoc Nguyen. Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji: Miedziana 11
Więcej
Salsa poziom P4 z Beatą i Quoc'iem 2.10

Salsa poziom P4 z Beatą i Quoc'iem 2.10

Kontynuujemy naukę salsy w parach na poziomie P4! Jeśli znasz podstawy i chcesz pogłębiać wiedzę na wyższym poziomie zapraszamy do dołączenia! Intensywny dwugodzinny kurs już od 2.10 od 19:05 do 21:10 poprowadzą zjawiskowi instruktorzy Beata Rutkowska i Quoc Nguyen ! Zapraszamy do naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11
Więcej
Salsa w parach z Kasią i Quociem Z1 5.10

Salsa w parach z Kasią i Quociem Z1 5.10

Zetka - Zapraszamy zaawansowanych salseros na WYJĄTKOWY kurs na poziomie zaawansowanym w Salsa Libre! Kasia Marciniak oraz Quoc Nguyen zadbają o Wasz dalszy rozwój taneczny skupiając się na każdym drobnym szczególe! Rozpoczynamy już we czwartek 5.10 o 20:10 w naszej centralnej lokalizacji Miedziana 11
Więcej
Salsa w parach - kontynuacja nauki na wszystkich poziomach zaawansowania

Salsa w parach - kontynuacja nauki na wszystkich poziomach zaawansowania

Kontynuuj naukę w Salsa Libre! Przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę zajęć na wszystkich poziomach zaawansowania. Polecamy szczególnie dużą ilość kursów na wyższym poziomie!

Więcej
Quoc Nguyen - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...