Bachata

Bachata to muzyka i taniec z Dominikany, który chyba najczęściej obok merengue towarzyszy salsie na imprezach latynoskich i salsotekach. Podstawy bachaty zna każda osoba, która zetknęła się z salsą i innymi tańcami latynoskimi. Wyróżnia się spośród innych karaibskich rodzajów tańca niezwykłą zmysłowością.

Nie możesz zdecydować się co wybrać? Napisz do nas a pomożemy Ci znaleźć idealny kurs właśnie dla Ciebie! info@salsalibre.pl 

Z tego też względu jest to najpopularniejszy taniec wśród zakochanych. Bywają też pary, które przed zatańczeniem bachaty jeszcze nic do siebie nie czują ;)
Jeśli tańczysz salsę i bywasz na latynoskich imprezach, a jeszcze nie umiesz tańczyć bachaty to najwyższy czas nadrobić tę zaległość! Jeśli jeszcze nie tańczysz i chcesz brać udział w salsotekach, nauka bachaty będzie najprostszą i najmilszą na nie przepustką:)

Krok podstawowy bachaty w pewnym stopniu przypomina technicznie i rytmicznie krok salsy. Wyróżnia go charakterystyczny ruch bioder w momentach odpowiadających salsowej pauzie.
Bachata oferuje wachlarz figur i ciekawych dipów (położeń partnerki), ale najważniejsze i najatrakcyjniejsze w niej pozostaje wyczucie swojego partnera/ki, rytmu i zmysłowego kroku podstawowego.
Bachata ulega inspirującym wpływom innych pokrewnych stylów muzycznych i tanecznych jak np. hip hop, reggaetón (fuzję muzyczną stanowi tzw. bachatón) czy tango (taniec bazujący na bachacie i inspirowany figurami i prowadzeniem z tanga argentyńskiego to bachatango).  Rytm bachaty rozsławił na cały świat zespół młodych Latynosów z nowojorskiego Bronx'u - "Aventura". Ich utwór "Obsesion" jest od wielu lat największym hitem na latynoskich imprezach i jest uwielbiany przez Bachateros.

Instruktorzy dla Bachata:
Łukasz Słaniewski
Łukasz
Słaniewski
Klaudia Oleksak
Klaudia
Oleksak
Paulina Suska
Paulina
Suska
Monika Janowska
Monika
Janowska
Adriana Drozdowicz
Adriana
Drozdowicz
Dominik Sambor
Dominik
Sambor
Patrycja Wiśniewska
Patrycja
Wiśniewska
Agnieszka Pawińska
Agnieszka
Pawińska
Bogusia Adryan
Bogusia
Adryan
Dawid Mrowiec
Dawid
Mrowiec
Maciek Duda
Maciek
Duda
Julia Martowicz
Julia
Martowicz
Łukasz Komorowski
Łukasz
Komorowski
Weronika Gronowska
Weronika
Gronowska
Ekin Bayildiran
Ekin
Bayildiran
Kuba Nowak
Kuba
Nowak
Nikita Bubnov
Nikita
Bubnov
Piotr Koziołkiewicz
Piotr
Koziołkiewicz
Katarzyna Zasada
Katarzyna
Zasada
Aleksandra Kowalczyk
Aleksandra
Kowalczyk
Violetta Pióro
Violetta
Pióro
Klaudia Perdek
Klaudia
Perdek
Oliwia Forma
Oliwia
Forma
Daria Dudek
Daria
Dudek
Eduard Moreno
Eduard
Moreno
Edyta Kwaśna
Edyta
Kwaśna
Konrad Ziętek
Konrad
Ziętek
Zobacz ostatnie newsy dla Bachata:

Bachata Sensual - Social Flavour S-open - Daria & Konrad 22-23.05

Mamy to! Już 22-23.05 prawdziwa gratka dla wszystkich bachateros - crash course weekendowy Bachata Sensual - Social Flavour na poziomie S-open. Zajęcia w fantastycznym składzie instruktorskim, po raz pierwszy w Salsa Libre - Daria Dudek i Konrad Ziętek. Przed Wami 2 dni wypełnione najbardziej zmysłowym tańcem - bachatą sensual. Nie możesz tego przegapić!
Więcej

Bachata od podstaw z Darią i Konradem 29-30.05

Nie masz planów na ostatni weekend maja? Marzysz, żeby wreszcie nauczyć się tańczyć? Możesz nam wierzyć, że nie ma prostszego, przyjemniejszego i bardziej przydatnego stylu niż bachata sensual! Już 29-30.05 zapraszamy na weekendowy crash course zupełnie od podstaw. Zajęcia poprowadzą Konrad Daria doświadczeni i utytułowani instruktorzy specjalizujący się w tym stylu. Zapisz się już dziś!
Więcej
Dominican men's style online z Edu 16.05

Dominican men's style online z Edu 16.05

Tego jeszcze nie było! Zajęcia tylko dla panów i to w stylu dominikańskim! Wydaje ci się, że w tańcu najważniejsze są kroki? Technika i ruch ciała to elementy, które przeniosą twoje umiejętności na wyższy poziom, a tym samym pomogą ci w swobodnym poruszaniu się na parkiecie. Teraz masz szansę dopracować je do perfekcji razem z Edu podczas crash coursu online Dominican men's style w niedzielę 16.05. Nie możesz tego przegapić!
Więcej
Spin class - cykl zajęć online z Agnieszką 11.05

Spin class - cykl zajęć online z Agnieszką 11.05

Amigos! Już od wtorku 11.05 o 18:00 zapraszamy na 4 zajęciowy cykl zajęć online z techniki obrotów, skierowany zarówno do salser@s jak i bachater@s!
Podczas tych zajęć dowiecie się jak poprawić swój balans i kontrolę w obrotach. 
Kurs poprowadzi niezastąpiona instruktorka Agnieszka Pawińska. Nie trać czasu i zapisz się już dziś :)
Więcej
Bachata repetytorium P1-P4 Ola & Piotr 29-30.05

Bachata repetytorium P1-P4 Ola & Piotr 29-30.05

Amigos! Powrót na parkiety już tuż-tuż... Pamiętacie jeszcze jak się tańczy?  Spokojnie! Zapraszamy wszystkich bachateros y bachateras, na intensywne weekendowe repetytorium z podstaw stylu sensual. Na crash coursie otrzymacie kompletne kompendium wiedzy z zakresu podstaw i techniki tego tańca. Zajęcia poprowadzą Aleksandra Kowalczyk & Piotr Koziołkiewicz. Zapisz się już dziś :)
Więcej
Bachata poziom P2 z Edytą i Łukaszem 8-9.05

Bachata poziom P2 z Edytą i Łukaszem 8-9.05

Amigos! Już 8-9.05 zapraszamy Was na weekendowy crash course zmysłowej bachaty na poziomie P2. Dwa dni zajęć poprowadzi dla Was wspaniała para instruktorów Edyta Kwaśna & Łukasz Komorowski. Fachowa wiedza przekazana w łatwy sposób, sprawdzone sposoby na to aby zabłysnąć na parkiecie :) Nie trać czasu i zarezerwuj miejsce na kursie już dziś!
Więcej
Majuffka 2021 w Salsa Libre 1-3.05

Majuffka 2021 w Salsa Libre 1-3.05

Zostajesz w Warszawie w dłuuugi weekend majowy? Nie martw się! Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla Ciebie :) W planie mamy: zajęcia dla początkujących, średnio zaawansowanych a także solo. Czekają Was 3 dni intensywnej nauki! Zaczynamy w sobotę 1.05 i tańczymy do poniedziałku 3.05 włącznie. W zajęciach solowych możesz wziąć udział online w ramach interaktywnej lekcji :) Nie czekaj i zapisz się już dziś!
Więcej
Bachata solo open z Formą - kurs regularny

Bachata solo open z Formą - kurs regularny

Kochane dziewczyny! Zapraszamy na kurs bachaty solo open (dla znających podstawy) ze wspaniałą
Formą, gdzie będziecie dążyć do poczucia swobody, radości i naturalności w tańcu. Każda z Was skorzysta z zajęć, jak tylko potrzebuje. Jeśli chcecie poczuć się pięknie, seksownie lub po prostu pewne siebie, to coś dla Was! Zapraszamy na zajęcia online!
Więcej
Bachata od podstaw - regularny kurs Aga & Edu

Bachata od podstaw - regularny kurs Aga & Edu

Mamy to! Już od czwartku 6.05 zapraszamy na intensywny, kurs zmysłowej bachaty dla początkujących! Zajęcia poprowadzą zjawiskowi i sympatyczni instruktorzy Agnieszka Pawińska i Eduard MorenoZajęcia (2x 50 min.) 17:00-18:50. Nie ma konieczności zapisywania się w parze! Na zajęciach znajdziesz swoją drugą taneczną połówkę :)
Więcej
Rodzaje kursów:
Bachata
Bodymovement
Bachata Solo
Akrobatyka
bachata solo Kids
bachata Kids
HONORUJEMY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...