Samba brazylijska

Obok piłki nożnej, narodowy skarb Brazylii.


Taniec, który początek swój ma w XVI, wywodzi się z afrykańskich tańców religijnych. W małych wioskach zbierano się po grze capoeira, ustawiano w koło i tam tańczono samba de roda.
Teraz samba kojarzona jest przede wszystkim z karnawałem w Rio De Janeiro, skąpymi strojami tancerek...Ale sambę tańczą również panowie.
Niekwestionowaną gwiazdą samby jest Carlinhos de Jesus, choreograf najsłynniejszych szkół samby w Brazylii. Tak więc watro zaznaczyć, że samba jest nie tylko dla pań.
Samba to żywioł, energia, radość, sensualność i indywidualizm.
Najważniejszą częścią ciała w sambie są biodra, dlatego przede wszystkim panie upodobały sobie ten styl. Krok podstawowy to dosłownie trzy ruchy, po których opanowaniu przechodzimy w nieskończona ilość brazylijskich "smaczków", przejść, kombinacji.
Na zajęciach w Salsa Libre wprowadzana jest samba w wielu odsłonach. Od axe ( tej  "plażowej" ) po tę z Sambodromu.
Znakomita forma relaksu, dużej dawki słońca w tanecznym tego słowa znaczeniu :-)


Zobacz ostatnie newsy dla Samba brazylijska:
Brasil Fit z Klaudią Łucyk

Brasil Fit z Klaudią Łucyk

Już w niedzielę 31.03 zapraszamy na wyjątkowy kurs brasil fit z fantastyczną Klaudią Łucyk!Brasil fit to energetyczne zajęcia taneczne w klimatach
brazylijskich, ale nie tylko. Celem jest spalenie kalorii, dobra zabawa i poprawa wyglądu kobiecych partii ciała...Taniec 80%  i odrobina ćwiczeń kształtujących brzuch, pośladki, nogi.. nic skomplikowanego! :)
Więcej
Samba open level z Klaudią Łucyk

Samba open level z Klaudią Łucyk

Już 31.03 rozpoczynamy regularny kurs samby brazylijskiej ze wspaniałą Klaudią Łucyk! Zajęcia na poziomie open level skierowane są do osób znających krok podstawowy. Po rozgrzewce w brazylijskich rytmach (funk, swiungeira, forro) zabieramy się do szlifowania kroku podstawowego - Samba pé i potem przechodzimy do krótkiej, energicznej choreografii.
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...