Semba

Co to jest Semba? Czy to po prostu szybsza Kizomba? Jaka jest różnica muzyczna pomiędzy Kizombą a Sembą? Skąd pochodzi Semba? Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie czym jest taniec Semba.

Nie możesz zdecydować się co wybrać? Napisz do nas a pomożemy Ci znaleźć idealny kurs właśnie dla Ciebie! info@salsalibre.pl 

Semba to styl taneczny powstały w Angoli często określany jako "grande passada" czyli dosłownie długa podróż. Nazwa pochodzi od słowa Masemba oznaczającego "dotyk brzuchów" co odzwierciedla się w tańcu w bardzo bliskim trzymaniu.
Taniec ten to wspaniała zabawa; mężczyzna prowadzi a kobieta stara się podążyć za jego prowadzeniem. W sembie w odróżnieniu od Kizomby jest dużo więcej miejsca na improwizację.

Kizomba to powiązany z sembą, lecz odrębny taniec. Semba pierwotnie nie była tańcem w parach, jednak pod wpływem europejskich tańców w parach powstała jej obecna forma. Kizomba jest zdecydowanie wolniejsza jednak jest również wiele innych różnic:
  • większa przestrzeń do improwizacji,
  • różnice w krokach,
  • muzycznie semba jest dużo bardziej afrykańsa niż kizomba, która jest połączeniem Zouka z francuskich Karaibów z rytmami afrykańskimi. Muzyka jest głównie instrumentalna z wykorzystaniem afrykańskich gitar i bębnów podczas gdy Kizomba bazuje często na muzyce elektronicznej.
Instruktorzy dla Semba:
Marek Rewicki
Marek
Rewicki
Ania Rewicka
Ania
Rewicka
Zobacz ostatnie newsy dla Semba:
Sylwester BE YOURSELF w Salsa Libre 2018/19

Sylwester BE YOURSELF w Salsa Libre 2018/19

Kolejny rok za Tobą, nadchodzi czas aby powitać Nowy Rok w doborowym towarzystwie tanecznym!
Masz dość sztywnych imprez z uginającymi się stołami - NIE IDŹ NA NIE! BAW SIĘ TAK JAK CHCESZ!
Chcesz na luzie, świetnie się bawiąc, spędzić tę noc ze znajomymi - PRZYJDŹ DO NAS!
Więcej
Akceptacja regulaminu, zgody na przetwarzanie danych osobowych i newsletter SL

Akceptacja regulaminu, zgody na przetwarzanie danych osobowych i newsletter SL

Do uczestnictwa w zajęciach potrzebna jest akceptacja regulaminu Salsa Libre i zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
Można też dodatkowo zgodzić się na otrzymywanie naszego newslettera. Dziękujemy!
Formularz online znajdziesz w tym linku:
http://rodo.salsalibre.pl
Więcej
Impreza Salsamania 8.12

Impreza Salsamania 8.12

SALSA MANIA to najlepsza impreza na warszawskiej scenie salsowej! Znajdziesz na niej najlepszych tancerzy salsy i mambo, bachateros, kizombeiros i zoukeiros :) Nastawiamy się salsowo i bardzo eventowo, będą pokazy, przyjezdni goście specjalni, zarówno występujący, jak i socjalowo tańczący.
DJe: Tomasz StarzykPiotr Romanow aka Mayor Mayer, Michał Ironman Sobolewski, Ja Wa, Sensual Experience Adrian Anasiewicz.
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...