West Coast Swing

Taniec to miłość. To uzależnienie. To przestrzeń, w której pozwalamy sobie na bycie sobą. Uczucia nie potrzebują słów. Dialogiem jest taniec. Od pierwszych sekund czuć jakie emocje towarzyszą partnerom - i właśnie to budowanie relacji poprzez taniec stoi u podstaw West Coast Swing.  W tym tańcu nie ma jednej osoby, która prowadzi, ponieważ odpowiedzialność leży po obu stronach.

"Pięknem WCS jest to, że pozwala on partnerom na poszukiwanie i znalezienie własnego stylu."
Skippy Blair, światowy autorytet WCS
West Coast Swing to taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem. Rozmowa oparta jest na kilku podstawowych krokach. Reszta to improwizacja, której kierunek nadaje muzyka. Najważniejsza jest czujność partnerów na siebie i odpowiadanie na kolejne zachowania taneczne partnera.
Taniec WCS można tańczyć do 80% powszechnie znanej muzyki. West Coast Swing to budowanie relacji pomiędzy partnerami przy dźwiękach muzyki. I właśnie to najbardziej urzeka w tej formie tańca - naturalność i elegancja.
Taniec West Coast Swing został stworzony w latach 50-tych, w Południowej Kalifornii.

Zobacz ostatnie newsy dla West Coast Swing:
Kalendarz wszystkich imprez SL oraz innych imprez w Warszawie

Kalendarz wszystkich imprez SL oraz innych imprez w Warszawie

W Warszawie wiele się dzieje, jest mnóstwo inicjatyw imprezowych, w różnych miejscach, o różnej tematyce i odbywających się z różną częstotliwością.
Zapraszamy do rozpiski zaplanowanych imprez SL oraz kalendarza, w którym znajdują się WSZYSTKIE imprezy salsowe, bachatowe, kizombowe i zoukowe w Warszawie :)
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...