FAQ

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania :)

1. Czy mogę kupić Karnet Basic na kurs jeśli nie było mnie na pierwszych zajęciach kursu?
Tak!
W przypadku kursów 8-zajęciowych możesz kupić karnet na resztę kursu na 2. lub 3. zajęciach danego kursu (poziomu lub 8-zajęciowego cyklu w ramach kursów typu open level).
Kosztuje on wtedy mniej niż 240zł (odpowiednio 220 na drugich zajęciach i 195 na trzecich zajęciach).


2. Czy jeśli przyszedłem na pierwsze zajęcia i zapłaciła/em za nie jako za pojedyncze zajęcia, to mogę dokupić pozostałe zajęcia dopłacając do karnetu?
Tak!
Możesz to zrobić bezpośrednio po pierwszych zajęciach lub przed następnymi zajęciami kursu dopłacając brakującą różnicę do kosztu karnetu (np przychodząc na drugie zajęcia zapłacisz 240-40zł=200zł)
Do pełnego karnetu możesz dopłacić na drugich lub trzecich zajęciach kursu.


3. Jak się mają Karnety Basic do kursów open level, które nie mają poziomów?
Od 1. kwietnia wszystkie kursy w Salsa Libre będą podzielone na 8-zajęciowe cykle (w wyjątkowych przypadkach mogą to być też cykle 4 zajęciowe).
Dotyczy to również kursów open level mimo, ze nie mają jasnej struktury poziomów (P1, P2 etc).Umożliwi to udział w nich osobom, które chcą kupić na nie Karnet Basic lub uczestniczyć z kartą Multisport na zasadzie Kaucji Basic.
Dla osób kupujących Karnet Elastyczny lub korzystających z Kaucji Elastycznej podział ten jest w zasadzie bez znaczenia.Także od 1 kwietnia Twój kurs open level będzie widniał na stronie SL jako “zaczynający się od nowa”, ale jest to jedynie informacja dla osób korzystających z Karnetu Basic lub Kaucji Basic. To nadal ten sam kurs! :)

4. Czy Karnet Elastyczny obejmuje 1 miesiąc kalendarzowy czy 30 dni?
30 dni. Kupując Karnet Elastyczny np 18. lutego 2015 będzie ważny do 19. marca 2015 (a nie do 17. marca 2015). Kupując Karnet Elastyczny np 10 maja 2014 będzie on ważny do 8. czerwca 2014 roku (a nie do 9. czerwca 2014).

5. Wykupiła/em Karnet Elastyczny. Co się dzieje, jeśli obejmują one dni, w których studio jest zamknięte?
Karnetu Elastycznego obejmuje dni, w których studio jest nieczynne, to ich termin ważności zostanie wydłużony o odpowiednia ilość dni.

6. Czy jeśli dany kurs (poziom/cykl zajęć) ma 8 zajęć to mogę wykupić Karnet Basic na połowę? (opcja: Karnet Basic 4-zajęciowy za 130zł)
Nie. Opłata za Karnet Basic jest zależna od długości kursu: na kurs 8-zajęciowy można kupić tylko Karnet Basic na 8 zajęć, a na kurs 4-zajęciowy Karnet Basic na 4 zajęcia.W takim wypadku można natomiast kupić Karnet Elastyczny na 4 zajęcia.

7.Jak ubrać się na zajęcia?
Ubranie w jakim należy przyjść na zajęcia zależy od rodzaju tańca, który wybraliście. Jedne tańce są bardziej nastawione na rekreacje inne mają wymiar bardziej sportowy; czasem tańczy się w specjalnych butach, innym razem boso. Poniżej wymieniamy podstawowe rodzaje zajęć i ubranie oraz obuwie jakie do nich najbardziej pasuje: salsa - zajęcia mają charakter rekreacyjny; można ubrać się tak jak na co dzień, ale należy pamiętać, że muszą one pozostawiać dużą swobodę ruchu (czyli np zapraszamy w dżinsach, ale niezbyt obcisłych). Jeśli chodzi o obuwie, najlepsze są buty taneczne typu sneaker, może to być również inne obuwie taneczne bądź codzienne (przynajmniej na początkujących kursach). Trzeba sprawdzić, czy buty nie stawiają zbyt dużego oporu przy obrocie. Można to sprawdzić opierając nogę na parkiecie bądź posadzce w domu i spróbować obrócić stopę. hip-hop, dancehall - konieczne ubranie oraz obuwie sportowe. Optymalne są buty taneczne typu sneakers. capoeira - nosi się charakterystyczne dla capoeiry spodnie, które można nabyć u prowadzącego, ćwiczy się boso. Można również przychodzić w zwykłym ubraniu sportowym. samba, taniec brzucha, reggaeton, bollywood, afro dance, tańce afrokolumbijskie - ubranie sportowe, tańczy się boso. Do tańca brzucha używa się także specjalnych chust (można nabyć je u prowadzącej). Jazz - ubranie sportowe, tańczy się w specjalnym obuwiu jazzówki/sneakery) bądź boso.

8.Czy mogę na zajęcia w parach przyjść sam/a nie mając partner(a/ki)?
Zajęcia w parach prowadzone w Salsa Libre to salsa (w tym salsa kubańska, i Rueda de Casino) oraz tango argentyńskie. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać w parach - zapisują się zarówno sami partnerzy jak i partnerki. Na żadnych zajęciach nie dopuszczamy do tego, żeby tańczyły ze sobą 2 dziewczyny.
Podczas zajęć z salsy potencjalne różnice w proporcjach (zwykle przychodzi więcej Pań) wyrównujemy dzięki dwóm następującym mechanizmom:
statystowanie - każdy partner, który ukończył P1 i uczy się na wyższym poziom może przychodzić na wszystkie zajęcia P1 gratis. W ten sposób szlifuje swoje umiejętności i wspomaga różnice w proporcjach. Podobnie jest w przypadku poziomu P2 i partnerów z wyższych kursów. Jeśli chodzi o poziomy S1 oraz wyższe zasada statystowania przestaje obowiązywać - zapraszamy indywidualnie partnerów bądź partnerki w zależności od proporcji na danym kursie oraz od umiejętności konkretnej osoby. Do statystowania w roli partnera zapraszamy również dziewczyny z wyższych kursów :) Niektóre z Was chcą sprawdzić jak to jest "po drugiej stronie mocy" ;) zmiany w parach (nie dotyczy tanga) - salsa jest tańcem, który trzeba umieć tańczyć z różnymi Partner (ami/kami). Nie tańczy się w jednej ściśle określonej parze. W związku z tym mocny nacisk kładziemy na to, żeby uczestnicy kursu zmieniali się w parach. Dzięki temu ćwiczy się prowadzenie i umiejętność bycia prowadzoną. Ponadto zmiany w parach sprawiają, że jeśli pozostaje pewna różnica w ilości partnerów i partnerek mimo udziału statystów, to każda osoba stoi najwyżej kilka minut raz na cały cykl zmian.

9. Gdzie odbywają się zajęcia?
Lokalizacje: http://salsalibre.pl/lokalizacja

10. Osoby w jakim wieku mogą przychodzić na zajęcia taneczne?
Ponownie średnia wieku osób chodzących na zajęcia zależy od rodzaju kursu: Salsa - mogą chodzić osoby niemal w każdym wieku. Mamy kursantów w wieku 14 jak i 60 lat. Większość kursantów to jednak studenci i ludzie po studiach w wieku około 30 lat. Samba, taniec brzucha, afro dance, tańce afrokolumbijskie, reggaeton, bollywood -również duże zróżnicowanie. Zapraszamy również panie w kwiecie wieku!                            
Hip hop, dancehall - na zajęcia chodzą  głównie studenci, młodzież szkolna, młode osoby pracujące. Średnia wieku to około 25 lat. Mimo młodych, z zajęć bardzo zadowolone są również dojrzalsze osoby. Jazz - zajęcia dosyć wymagające technicznie, duży nacisk na rozciąganie, ćwiczenie całego ciała. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
                                      
11. Kiedy rozpoczynają się nowe kursy?
Nasz system rozpoczynania kursów jest elastyczny. Nie mamy sztywnego podziału na semestry. Dostosowujemy się do potrzeb klienta. Dane o nowych kursach znajdziesz poprzez Wyszukiwarkę Kursów lub w Grafiku tygodniowym:
http://salsalibre.pl/kursy
http://salsalibre.pl/rozklad

12. Do muzyki jakich wykonawców tańczymy na zajęciach salsy?
Lista jest długa i wygląda następująco:

Adalberto Santiago, Africando, Afro Cuban All Stars, Afro Cuban Jazz Projekt, Carlos Manuel, Celia Cruz, Charanga Cubana, DLG, Eddie Palmieri, Eddie Santiago, Eddie Torres, Erwin Bonilla, El Gran Combo de Puerto Rico, Frankie Negron, Frankie Ruiz, Fruko i Sus Tesos, Gilberto Santa Rosa, Gloria  Estefan, Grupo Gale, Grupo Niche, Isaac Delgado, Joe Arroyo, Joe Cuba, Johnny Colon, Johnny Palanco, Jose Alberto Canario, La Sonora Carruseles, Los Adolescentes, Los Van Van, Makina Loca, Manolito Y Su Trabuco, Orquesta del Sol, Orquesta La Palabra, Orquesta Tabaco y Ron, Orquesta Reve', Oscar De Leon, Pedro Conga, Puerto Rican Power, Ray Barretto, Ricardo Lemvo & Makina Loca, Salsa Celtica, Son by Four, Spanish Harlem Orchestra, Tito Nieves, Tito Puente, Wayne Gorbea, Willy Chirino, Yuri Buenaventura i inni. 
SPOŁECZNOŚCI
PARTNERZY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...