Beata Kotyra
Beata Kotyra

Addicted to salsa. In love with zouk. Maniaczka wyjazdów i festiwali tanecznych. Stała bywalczyni parkietów socialowych. Beata to chodząca bomba energetyczna, która nie zamyka się na żadne style muzyczne i taneczne, tworząc swoją własną mieszankę wybuchową, która sprawi, że jej zajęcia staną się #1 w Waszym grafiku.

Od najmłodszych lat związana ze światem muzyki i tańca. Pierwsze kroki taneczne stawiała w zespole Paskudy, trenując przez 6 lat taniec nowoczesny w MDK Łazienkowska. Absolwentka prestiżowej Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, gdzie kształciła swoją muzykalność pracując nad emisją głosu, interpretacją, warsztatem aktorskim oraz ruchem scenicznym. Występowała na deskach wielu teatrów, w konkursach zarówno tanecznych jak i wokalnych, oraz w programach telewizyjnych tj. Jaka To Melodia u boku jednych z najbardziej uzdolnionych polskich tancerzy sceny salsowej: Piotra Kiszki oraz Anny Chagowskiej.

Beata znana z niespożytej ilości energii wciąż poszukuje nowych form tańca i inspiracji. Od 2011 roku jeździ po świecie stale doskonaląc swój warsztat. Na swoim koncie ma już uczestnictwo w 57 festiwalach i kongresach tanecznych w Polsce i poza jej granicami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Czechach, Holandii, Szwecji, Rumunii, Słowenii, a także na Węgrzech, Litwie i Ukrainie. Swoje umiejętności szlifowała pod okiem niekwestionowanych gwiazd światowego formatu, tj.: Eddie Torres, Shani Talmor, Juan Matos, Amneris Martinez, Terry Tauliaut, Cecile Ovide, Franklin Diaz, Alien Ramirez, Adolfo Indacochea, Tania Cannarsa, Karel Flores, Marco Ferrigno, Mouaze Konate, Maykel Fonts czy Chiquito (Dominican Power). Ostatni rok poświęciła na naukę zouka brazylijskiego. Intesywne warsztaty prowadzone przez najlepszych z najlepszych tj.: Alex de Carvalho, Mathilde dos Santos, Dadinho,
 William Teixeira, Paloma Alves, Leonardo Bilia, Catherine Pereira, William dos Santos, Natasha Terakhina miały znaczny wpływ na ukształtowanie się stylu jaki prezentuje Beata w dniu dzisiejszym.

Ważna jest praca nad ciałem, nad jego plastyką i płynnością ruchu. Na swoich zajęciach staram się podejść indywidualnie do każdej z osób, chętnie służę poradą. Nie tylko przekazuję wiedzę i umiejętności, lecz również próbuję odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. W tańcu cenię sobie interakcje z partnerem, musicality, dobrą zabawę, i uśmiech, który na pewno będzie towarzyszyć każdym moim zajęciom. ZAPRASZAM!
Beata
Wideo z Beata:
Kursy, które prowadzi Beata:
Zobacz ostatnie newsy dla Beata:
BIG BANG! Nowy rok, NOWA LOKALIZACJA, nowe kursy i warsztaty

BIG BANG! Nowy rok, NOWA LOKALIZACJA, nowe kursy i warsztaty

Amigos! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego i wszystkiego tanecznego w Nowym Roku!
A my librowo zaczynamy Nowy Rok NOWĄ LOKALIZACJĄ na Żelaznej 59 :)
Nowe kursy dla początkujących (P1) i wyjadających ;) weekendowe warsztaty dla już tańczących oraz crash coursy od podstaw w styczniu i w lutym!
Zobaczcie co mamy dla Was nowego :)
Więcej
Salsa od podstaw z Beatą i Mayerem 9.04

Salsa od podstaw z Beatą i Mayerem 9.04

Rozpoczynamy kurs salsy zupełnie od podstaw!  Zajęcia w stylu salsy New York Mambo 'on2' w poniedziałki od 9.04 w godzinach od 18:00 do 19:00 w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59 poprowadzą zjawiskowi tancerze i świetni nauczyciele Beata Kotyra i Piotr Romanow.
Więcej
Salsa on2 w 1 weekend z Beatą i Mayerem 24-25.02

Salsa on2 w 1 weekend z Beatą i Mayerem 24-25.02

Chcesz nauczyć się nowojorskiej salsy i ruszyć na parkiet już po jednym weekendzie? Czas na realizację postanowień :) Idealna okazja to weekendowy Crash Course, który 24-25.02 poprowadzą Beata Kotyra i Piotr Romanow podczas 6 godzin weekendowego warsztatu opanujesz podstawy salsy (poziom P1) i będziesz mógł dalej szybko uczyć się i podbijać salsowe parkiety!
Więcej
Beata Kotyra - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...