Klaudia Łucyk
Klaudia Łucyk

Tańczy od 14 lat. Przygodę z tańcem zaczynała od styli nowoczesnych po latynoamerykańskie. Szczególnie pełne energii tańce brazylijskie są jej największą pasją. Gorącej samby uczyła się od rodowitego Brazylijczyka, który zaszczepił w niej miłość właśnie do samby pod każdą postacią ale nie tylko...

Trochę historii: zaczęła tańczyć w 4 klasie szkoły podstawowej chociaż w jej rodzinie mówi się, że w brzuchu bo przewracała swoją mamę przez oddawanie setek wykopów :-)
Zaczęło się od tańców nowoczesnych - zdobywała często pierwsze miejsca w mistrzostwach Europy i Świata... a skończyło się na ukochanej sambie brazylijskiej. Zawsze zaznacza, że jeszcze kilka lat temu, nie rozumiała zachwytu tym tańcem... . Zdarza się, że sambę brazylijską uważa się  za zwykłe "dreptanie i machanie pośladkami", zbyt skromny strój ( a to przecież tak naprawdę tylko dodatek ) i Klaudia nie ukrywa, że jakiś czas temu była w grupie tych hejterów.
W 2009 roku wszystko się zmieniło. Poznała Brazylijczyka, prywatnie jej życiowego partnera oraz jej największego nauczyciela brazylijskiej samby i innych  tańców brazylijskich.
Na początku było koszmarnie trudno - i zawsze mówi to swoim Kursantkom. Samba to żywioł, radość, kobiecość, sensulaność i wariactwo... Wszystko zależy od tego czy chcemy! Reszta przyjdzie sama, z odrobiną pomocy Klaudii :-)

Od kilku lat regularnie wyjeżdża do Brazylii ( Rio De Janeiro oraz Maceio ).
Są to wyjazdy przede wszystkim wakacyjne ale Klaudia nie byłaby sobą gdyby nie tańczyła. Zawsze korzysta z prywatnych lekcji u brazylijskich tancerek samby. Jak sama mówi - jest to niesamowita przygoda i ogromna dawka wiedzy.
Wraz z Jailsonem de Oliveira stworzyła zespół tańców brazylijskich Samba Art, w którym tańczą również instruktorki Salsa Libre.

Od pewnego czasu zaczęła prowadzić w Salsa Libre zajęcia o magicznej nazwie "płaski brzuch i jędrne pośladki" :-)
 Postanowiła tym samym połączyć taniec ( w większości brazylijskie rytmy z domieszką reggaettonu ) z nieskomplikowanymi ćwiczeniami, używając własnego ciężaru ciała na 'najważniejsze' jego partie. Nie są to zajęcia typowo  fitnessowe ale na pewno angażujące na tyle, by móc stracić kilka centymetrów.
Klaudia stawia w życiu przede wszystkim na uśmiech i cieszenie się każdą chwilą. Problemów w życiu jest masa ale radości ( nawet te najmniejsze ) są najcenniejsze! Swoimi zajęciami pragnie dać oderwanie od rzeczywistości w połączeniu z korzyściami dla nawet najbardziej wymagających.
Wideo z Klaudia:
Kursy, które prowadzi Klaudia:
Zobacz ostatnie newsy dla Klaudia:
BIG BANG! Nowy sezon w SL 2019/20

BIG BANG! Nowy sezon w SL 2019/20

Amigos! Przed nami kolejny sezon pełen tanecznych wrażeń w Salsa Libre!
Zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo kursów na wszelkich poziomach zaawansowania od kursów od podstaw P1 po zaawansowane projekty choreograficzne!
Nowe kursy startują na przełomie września i października - zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych pasjonatów Salsy (zarówno liniowej jak i kubańskiej), BachatyZouk'a i  Kizomby.
Sprawdźcie szczegóły i nowości w rozszerzeniu newsa!
Więcej
Samba open level z Klaudią Łucyk 13.10

Samba open level z Klaudią Łucyk 13.10

Już 13.10 rozpoczynamy regularny kurs samby brazylijskiej ze wspaniałą Klaudią Łucyk! Zajęcia na poziomie open level skierowane są do osób znających krok podstawowy. Po rozgrzewce w brazylijskich rytmach (funk, swiungeira, forro) zabieramy się do szlifowania kroku podstawowego - Samba pé i potem przechodzimy do krótkiej, energicznej choreografii.
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...