Marek Rewicki
Marek Rewicki

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiał już w drugiej klasie szkoły podstawowej,gdzie dołączył do klubu Tańca Towarzyskiego "Akcent". Początkowe dwa lata w klubie pod okiem Róży Kucharczyk spędził na szlifowaniu techniki w dwóch stylach: latino - amerykańskich i standardowych. Po czym przeszedł pod skrzydła jednego z najlepszych trenerów i sędziów krajowych Waldemara Wielgosza. Po 7 latach postanowił dołączyć do Klubu Tańca "Syrena" Rafała Konopackiego. 

Niestety z powodu kontuzji musiał przerwać dotychczasowe 9 lat ciężkich treningów. Po kilku latach wrócił do życiowej pasji. Szkoła Tańca "Riviera" była miejscem gdzie rozbudził swoją pasję i zaczął występować w pokazach kursantów.

Chętny do poznawania nowych stylów tanecznych w Sierpniu 2007 roku zapisał się na kurs Salsy do Montuno Aye. Sukcesywnie Ola Leszczewicz, Kasia Lorkowska i Gosia Poręba uczyły Go niezbędnych technik. Niedługo później dołączył do pierwszego regularnego Kursu Kizomby. Swoje wyjątkowe umiejętności szlifował u najlepszych z najlepszych Kizombowego i Sembowego Świata.Od takich Gwiazd jak: Ola Leszczewicz, Kwenda Lima, Iris de Brito, Paula Loureiro i Ricardo Sousa (Afrolatin Connection), Ze Barbosa, mestre Petchu, Helio Santos, Joao Rocha, Jamba Mulimbwe, Miguel Monteiro, Bandeira, Stou, Avelino Chantre, oraz inni; starał się nauczyć od nich co najlepsze i stworzyć swój niepowtarzalny charakter w prowadzeniu i w nauce.

W 2008 roku został zaproszony do współpracy przez Montuno Aye, gdzie jako jeden z pierwszych Mężczyzn w Polsce zaczął prowadzić zajęcia Kizomby i Semby oraz występować i tworzyć do nich choreografię. Prowadził warsztaty w różnych miastach Polski, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Był instruktorem takich festiwali jak Warszawski Festiwal Kizomby, Warsaw Summer Salsa and Kizomba Festival, Warsaw Salsa Festival.Słynie z konkretnego podejścia do nauki. Perfekcyjna technika, indywidualność, spontaniczność i kreatywność, to jego cechy. Nie boi się nowych wyzwań i cały czas stara się nadawać Kizombie i Sembie nowy wymiar nie zapominając o afrykańskich źródłach tych tańców. Z pasją do tańca obudził w sobie Dj'skie zdolności. Jest Dj'em takich imprez jak: Wtorkowa impreza Kizombowa na Chłodnej, na Dzikiej w Pałacu Kultury i Nauki, Czwartkowa impreza Kizombowo - Bachatowa Onda Sensual w Salsa Libre oraz Sobotnia impreza Bomba Latina w Studiu Tańca Salsa Libre i sobotnie impreza na Jasnej 24 Havana Night. Ponad to był Dj'em takich festiwali jak Warsaw Salsa Festival. Wraz z żoną Anią od 2012 roku stara się rozprzestrzeniać wiedzę poza Polskę. Prowadzili warsztaty na Białorusi w Mińsku, na Warszawskim Festiwalu Salsy organizowanym przez Salsa Libre, Bachata Lovers Festival. Od Września 2012 roku Marash prowadzi własną Agencję Artystyczną AfroMix, w której skupia się wraz z Anią na tańcu, malarskich jej zdolnościach, Dj'owaniu na imprezach tanecznych, informatycznych usługach. Od 2013 roku współpracują przy projekcie wyjazdowym SL Adventures, są to wyjazdy integracyjne-taneczne skupiające rzesze ludzi, którzy chcą uczestniczyć w super niepowtarzalnych klimatem wyjazdach.
Wideo z Marek:
Kursy, które prowadzi Marek:
Zobacz ostatnie newsy dla Marek:
Bohaterski Sylwester w Szczyrku! 29.12-2.01

Bohaterski Sylwester w Szczyrku! 29.12-2.01

SL Adventures - najfajniejsze wyjazdy salsowe ever! zaprasza na kolejnego szalonego Sylwestra!! Tym razem przywitamy nowy rok przywitamy na przepięknym wzgórzu w Szczyrku! Czeka Was impreza sylwestrowa w klimacie naszego pierwszego sylwestra, czyli SUPERBOHATEROWIE!!! 
Więcej
BIG BANG! Nowy sezon 2018/19 w SL

BIG BANG! Nowy sezon 2018/19 w SL

Amigos! Przed nami nowy sezon zajęciowy 2018/19 w Salsa Libre!
BIG BANG! Ogłaszamy listę zajęć startujących od października!
Przed Wami mnóstwo kursów z Waszymi ulubionymi instruktorami ekipy Salsa Libre. Czeka też na nas wszystkich kilka nowości.
Zapraszamy na Żelazną (Centrum) i do Domu Sztuki (Ursynów).
Pamiętaj, że na kursy w parach nie musisz zapisywać się w parze - swoje drugie taneczne połówki znajdziesz na zajęciach! :)
A bailarrrr!
Więcej
Kizomba poziom P1 z Marashem i Anią 17.10

Kizomba poziom P1 z Marashem i Anią 17.10

Zapraszamy do nauki  Kizomby zupełnie od podstaw z jednymi z najlepszych specjalistów od tych tańców w Polsce- kurs poprowadzą Ania Rewicka i Marek Rewicki. Zajęcia odbywają się od środy 17.10 o 18:00 w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
Marek Rewicki - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...