Michał Wysoczański
Michał Wysoczański

Choć Michał swoje pierwsze kroki w tańcu stawiał wiele lat temu w tańcach towarzyskich, to tańce latynoamerykańskie odkrył dopiero na początku 2010 roku. Zahipnotyzowany salsą, szybko pokonał drabinkę poziomów Salsa Libre, aby po 8 miesiącach tańca skutecznie dołączyć do grupy choreograficznej Salsa Show. Jednak świat odwrócił się dla niego do góry nogami raz jeszcze, kiedy w Styczniu 2011 z ciekawości wybrał się na warsztaty Zouka z Pastym. Zakochany w nowo poznanym tańcu zaczął intensywnie trenować z Renatą Popis...

Z grupą zapaleńców szlajali się po wszystkich okolicznych festiwalach zoukaMichał gościł między innymi na: Zouk Amsterdam Congress 2011, 2012, 2013; 2nd, 3rd, 4th and 5th Prague Zouk Congress; 4th and 5th Zouk and Samba Congress In Prague; Berlin 2nd International Zouk Congress; Mini Zouk Time in Brno 2012, 2013; 3rd, 4th, 5th Dresden Zouk Family Meeting.

Uczył się od najlepszych instruktorów z całego świata i bardzo szybko sam zaczął uczyć w Salsa Libre, aby zbudować warszawską scenę Zouka. Z czasem Michał stał się rozpoznawalny w całej Polsce i okolicach, wyrabiając sobie silną markę przyjacielskiego instruktora o ogromnej wiedzy zoukowej i chęci dzielenia się nią ze wszystkimi. Prowadził warsztaty m. in. w Poznaniu, Toruniu, Krakowie, Gdyni, Wrocławiu, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie i Mińsku zarażając miłością do zouka ludzi z całej Polski i okolic.

Niemal od początku swojej historii z zoukiem współtworzy formację Zouk Libre z którą występuje na lokalnych i międzynarodowych festiwalach. 
I choć świat Michała to przede wszystkim taniec, to na tańcu się nie kończy. Do jego wszechstronnych zainteresowań zaliczyć można:
  • fotografię 3D,
  • żeglarstwo – ma na koncie wyszkolonych żeglarzy, pracował też jako skipper w Chorwacji,
  • giełdę i forex,
  • astronomię.
Ulubiony cytat:
"Dancing is the vertical expression of a horizontal desire"
To zabawne stwierdzenie jest według Michała dobrą metaforą tzw. "chemii", która jego zdaniem jest niezbędnym dopełnieniem formy w idealnym tańcu.. 

Michał ukończył studia Finansów i Bankowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW; jest inż. Informatyki na PJWSTK.
Wideo z Michał:
Kursy, które prowadzi Michał:
Zobacz ostatnie newsy dla Michał:
Zouk średnio zaawansowany Zuza & Michał 3.10

Zouk średnio zaawansowany Zuza & Michał 3.10

Mamy to! Już od czwartku 3.10 w Salsa Libre rusza nowy kurs zouka na poziomie średnio zaawansowanym! Zajęcia mają specjalną 1.5h formułę! Poprowadzą je prawdziwi specjaliści w tej dziedzinie: Zuza Sadowska i Michał Wysoczański. Kurs odbywa się od czwartku 3.10 o 21:15 w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
BIG BANG! Nowy sezon w SL 2019/20

BIG BANG! Nowy sezon w SL 2019/20

Amigos! Przed nami kolejny sezon pełen tanecznych wrażeń w Salsa Libre!
Zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo kursów na wszelkich poziomach zaawansowania od kursów od podstaw P1 po zaawansowane projekty choreograficzne!
Nowe kursy startują na przełomie września i października - zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych pasjonatów Salsy (zarówno liniowej jak i kubańskiej), BachatyZouk'a i  Kizomby.
Sprawdźcie szczegóły i nowości w rozszerzeniu newsa!
Więcej
Michał Wysoczański - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...