Michał Wysoczański
Michał Wysoczański

Choć Michał swoje pierwsze kroki w tańcu stawiał wiele lat temu w tańcach towarzyskich, to tańce latynoamerykańskie odkrył dopiero na początku 2010 roku. Zahipnotyzowany salsą, szybko pokonał drabinkę poziomów Salsa Libre, aby po 8 miesiącach tańca skutecznie dołączyć do grupy choreograficznej Salsa Show. Jednak świat odwrócił się dla niego do góry nogami raz jeszcze, kiedy w Styczniu 2011 z ciekawości wybrał się na warsztaty Zouka z Pastym. Zakochany w nowo poznanym tańcu zaczął intensywnie trenować z Renatą Popis...

Z grupą zapaleńców szlajali się po wszystkich okolicznych festiwalach zoukaMichał gościł między innymi na: Zouk Amsterdam Congress 2011, 2012, 2013; 2nd, 3rd, 4th and 5th Prague Zouk Congress; 4th and 5th Zouk and Samba Congress In Prague; Berlin 2nd International Zouk Congress; Mini Zouk Time in Brno 2012, 2013; 3rd, 4th, 5th Dresden Zouk Family Meeting.

Uczył się od najlepszych instruktorów z całego świata i bardzo szybko sam zaczął uczyć w Salsa Libre, aby zbudować warszawską scenę Zouka. Z czasem Michał stał się rozpoznawalny w całej Polsce i okolicach, wyrabiając sobie silną markę przyjacielskiego instruktora o ogromnej wiedzy zoukowej i chęci dzielenia się nią ze wszystkimi. Prowadził warsztaty m. in. w Poznaniu, Toruniu, Krakowie, Gdyni, Wrocławiu, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Rzeszowie i Mińsku zarażając miłością do zouka ludzi z całej Polski i okolic.

Niemal od początku swojej historii z zoukiem współtworzy formację Zouk Libre z którą występuje na lokalnych i międzynarodowych festiwalach. 
I choć świat Michała to przede wszystkim taniec, to na tańcu się nie kończy. Do jego wszechstronnych zainteresowań zaliczyć można:
  • fotografię 3D,
  • żeglarstwo – ma na koncie wyszkolonych żeglarzy, pracował też jako skipper w Chorwacji,
  • giełdę i forex,
  • astronomię.
Ulubiony cytat:
"Dancing is the vertical expression of a horizontal desire"
To zabawne stwierdzenie jest według Michała dobrą metaforą tzw. "chemii", która jego zdaniem jest niezbędnym dopełnieniem formy w idealnym tańcu.. 

Michał ukończył studia Finansów i Bankowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW; jest inż. Informatyki na PJWSTK.
Wideo z Michał:
Kursy, które prowadzi Michał:
Zobacz ostatnie newsy dla Michał:
BIG BANG! Nowy sezon 2020/21 w SL!

BIG BANG! Nowy sezon 2020/21 w SL!

Amigos mamy to! Plan na zajęcia w Nowym Sezonie 2020/21!
Ruszamy z początkiem października.
Poza Waszymi ulubionymi zajęciami w grafiku znajdziecie nowości!
Wzmocnioną ofertę zajęć z salsy kubańskiej dzięki importowi z Włoch oraz bachaty dzięki importowi z Wybrzeża oraz Śląska :)
Mamy też nowe pozycje w zakresie projektów choreograficznych!
Więcej
Zouk S-open Pati & Michał od 6.10

Zouk S-open Pati & Michał od 6.10

Kontynuujemy naukę zouka z Pati i MichałemAtak przeciwko nudzie przeprowadzają oni w Salsa Libre we wtorki między 21:15 a 23:10 na zajęciach na poziomie S-open.
Jest wesoło, zmysłowo, muzycznie
i technicznie.
Dołącz do nas i przekonaj się sam/a!
Więcej
Michał Wysoczański - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...