Quoc Nguyen
Quoc Nguyen

Jego przygoda z salsą rozpoczęła się zupełnie przypadkowo za namową koleżanki, która potrzebowała partnera na zajęcia. Swoje pierwsze salsowe kroki stawiał w Salsa Libre pod kierownictwem Michała Bedyńskiego oraz Kasi Gąsior. Jak sam twierdzi od tamtej pory salsa stała się jego pasją. Idąc za ciosem, zaczął doskonalić swój warsztat taneczny.

Determinacją i ciężką pracą po 6 intensywnych miesiącach nauki trafił do zaawansowanej grupy (Z). Mały sukces skłonił Quoca do jeszcze cięższej pracy, która przyniosła efekty. W bardzo krótkim czasie dostał się do formacji Salsa Show prowadzonej przez Anię Chagowską i Marka Domańskiego jak również grupy pokazowej Arniego Martina i Pauliny Ross. W tym czasie występował na eventach oraz festiwalach salsowych, m.in. Warsaw Salsa Spring Break.

Poszukując nowych ,,smaczków” w tańcu trafił do głównej formacji szkoły Latin Groove gdzie pod okiem Łukasza Słaniewskiego, Klaudi Oleksak oraz Basi Zielińskiej dalej rozwijał swoje zamiłowanie do salsy. Kolejnym przystankiem w jego karierze była grupa choreograficzna stworzona przez Rafała Krakowiaka i Sandrę Guzek.

Taniec pozwala człowiekowi wyrazić siebie jak również sprawić iż zaczyna on pracować nad samym sobą. Ciężka praca i determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu sprawia iż można w bardzo krótkim czasie wiele osiągnąć. Wraz z rozwojem swojego warsztatu Quoc zaczął interesować się innymi technikami takimi jak: jazz oraz modern jazz. W świat tańca jazzowego wprowadził go Paweł Michno oraz Jacek Foltyn.

Poszerzając horyzonty taneczne Quoc rozpoczął naukę salsy na zagranicznych festiwalach, gdzie uczęszczał na zajęcia, m.in. do Eddie Torres, Juan Matos, Adolfo, Santo Rico, Yamulee itd. Jednak największy wpływ na jego rozwój miał Rafał Krakowiak i Łukasz Słaniewski dzięki którym odnalazł swój styl jak i sposób wyrazu w tańcu.

To co cechuje Quoca w tańcu to charyzma, lekkość w prowadzeniu, kontakt z partnerką jak również skomplikowane partnerworki. Naczelną funkcją tańca jest dostarczenie radości i przyjemności tego wam z całą pewnością nie zabraknie na zajęciach Quoca. W przyjaznej atmosferze połączonej z ciężką pracą i zaangażowaniem prowadzącego można wiele osiągnąć.

Poza salsą drugą miłością Quoca są języki obce, których zna aż pięć. Na co dzień uwielbia podróże, odkrywanie miejsc nieznanych bardzo go fascynuje. Judo, tenis , joga, PIU oraz chińska gra planszowa Go są jego ulubioną formą spędzania wolnego czasu.

W 2013 roku zdał egzamin na instruktora tańca sportowego (legitymacja instruktora Nr 16618/PAS/2013 wydana przez Polską Akademię Sportu).


Wideo z Quoc:
Kursy, które prowadzi Quoc:
Zobacz ostatnie newsy dla Quoc:
BIG BANG! Nowy sezon w SL 2019/20

BIG BANG! Nowy sezon w SL 2019/20

Amigos! Przed nami kolejny sezon pełen tanecznych wrażeń w Salsa Libre!
Zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo kursów na wszelkich poziomach zaawansowania od kursów od podstaw P1 po zaawansowane projekty choreograficzne!
Nowe kursy startują na przełomie września i października - zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych pasjonatów Salsy (zarówno liniowej jak i kubańskiej), BachatyZouk'a i  Kizomby.
Sprawdźcie szczegóły i nowości w rozszerzeniu newsa!
Więcej
Impreza na otwarcie sezonu 2019/20 w Salsa Libre 12.10

Impreza na otwarcie sezonu 2019/20 w Salsa Libre 12.10

Amigos!
Chcielibyśmy uczcić otwarcie kolejnego sezonu w Salsa Libre wielką domówką na Żelaznej w sobotę 12. października! Mamy dla Was:
  • 4 parkiety taneczne: salsa, bachata, zouk i kizomba
  • pokazy instruktorów i kursantów, prezentacje instruktorskie, animacje i więcej
  • oczywiście wyluzowany domówkowy klimat i BYOB
Rezerwujcie datę i zobaczcie plan imprezy w opisie poniżej. More to come!
A bailarrrr! :)
Więcej
HoliDance - Salsa P3 kontynuacja Kasia & Quoc 28-29.09

HoliDance - Salsa P3 kontynuacja Kasia & Quoc 28-29.09

Zapraszamy do kontynuowania nauki salsy w parach na poziomie P3 w weekend 28-29.09! Zajęcia poprowadzą wystrzałowi instruktorzy Kasia Pruzińska Quoc Nguyen. Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59. Pamiętaj, że aby zapisać się na zajęcia nie musisz mieć pary :) Znajdziesz ją na kursie!
Więcej
HoliDance 2019 - intensywne kursy wakacyjne

HoliDance 2019 - intensywne kursy wakacyjne

WAKACYJNE KURSY HOLIDANCE to co roku sprawdzona metoda na wakacje w mieście :) Poza regularnymi kursami, które odbywają się u nas przez całe wakacje, zapraszamy na specjalne zajęcia wakacyjne HoliDance - intensywne 5-dniowe (pon-pt) zajęcia z różnych technik tanecznych na różnych poziomach od lipca do września włącznie! W te wakacje poza intensywnymi kursami w ciągu tygodnia planujemy również intensywne crash coursy weekendowe.
UWAGA! Plan na wrzesień już jest!
Więcej
HoliDance - Salsa od podstaw Kasia & Quoc 23.09

HoliDance - Salsa od podstaw Kasia & Quoc 23.09

Już 23.09 zapraszamy do nauki salsy w parach od podstaw w ramach intensywnego wakacyjnego kursu HoliDance! Zajęcia w godzinach 18:00-20:05 (2h.) poprowadzą wystrzałowi instruktorzy Kasia Pruzińska i Quoc Nguyen2 pozimy P1 i P2 w 5 dni i kontynuacja na P3 w weekend! Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
Salsa w parach od podstaw Kasia & Quoc 7.10

Salsa w parach od podstaw Kasia & Quoc 7.10

Chcesz nauczyć się tańczyć salsę i ruszyć na podbój imprezowych parkietów? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Wpadnij na wyjątkowy kurs salsy w parach w megapozytywnym składzie instruktorskim- Kasia Pruzińska i Quoc Nguyen zapraszają na zajęcia od podstaw w poniedziałki od 07.10 od 20:10-22:15. Kurs odbywa się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
Salsa w parach - kontynuacja nauki na wszystkich poziomach zaawansowania

Salsa w parach - kontynuacja nauki na wszystkich poziomach zaawansowania

Kontynuuj naukę w Salsa Libre! Przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę zajęć na wszystkich poziomach zaawansowania. Polecamy szczególnie dużą ilość kursów na wyższym poziomie!

Więcej
Quoc Nguyen - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...