Riccardo Recanati
Riccardo Recanati

Pochodzący z Włoch i bardzo dobrze znany w całej Polsce od wielu lat, Riccardo jest artystą wielu stylów z ogromną pasją do tańca i dużą kreatywnością, którą pokazuje w swoich choreografiach (solo, w parze oraz w zespole), ale także w swoich filmach oraz utworach muzycznych (w rzeczywistości jest on także producentem filmowym oraz muzycznym, aktorem, reżyserem, DJ-em, organizatorem eventów oraz MC).

Trenował wiele różnych stylów takich jak: hip hop i jazz, ale specjalizuje się w tańcach karaibskich (salsa cubana, rueda de casino, salsa Puerto Rico style, salsa L.A. style, salsa New York style, bachata dominicana, bachata sensual, bachata fusion, bachata cabaret, afro/ruma cubana, son, pachanga, cha cha cha, merengue, reggaeton), których uczył się od najlepszych instruktorów na świecie i których sam naucza od 2004 roku.

Występował i prowadził warsztaty na ponad 100 festiwalach w 24 różnych krajach. W Polsce brał udział w serialu telewizyjnym „Tancerze” w 2009 roku, w telewizyjnym talent show „Mam Talent” w 2018 roku i prowadził zajęcia w prawie 30 miastach. W 2009 roku zajął I miejsce na mistrzostwach Włoch FIDCI w stylu salsa LA i salsa New York oraz stawał na podium w kilku międzynarodowych zawodach:
  • 1 miejsce na “European Latin Cup” w Hiszpanii w kategorii bachata para, na “Bachatart World Final” we Francji (mistrzostwa świata bachata fusion), na Bulgaria Latin Cup w kategorii bachata para i na mistrzostwach świata WADF w kategorii pokaz karaibski.
  • 2 miejsce na zawodach “Dancin Fusion” we Włoszech (międzynarodowe zawody bachaty fusion), na mistrzostwach świata WADF w kategorii bachata para, bachata solo i salsa para oraz na at the Romania Latin Cup w kategoriach bachata para i salsa solo.
  • 3 miejsce na Bachata Stars Norway oraz na mistrzostwach świata WADF w kategorii salsa solo.

Jego uczniowie najbardziej doceniają jego jasne i szczegółowe wyjaśnienia techniki tanecznej w każdym nauczanym stylu, dotyczące prowadzenia, podążania i stylingu, jego silny związek z muzyką, jego bardzo doświadczone i szerokie spojrzenie na tańce karaibskie i... ostatnie, ale nie mniej ważne - jego włoska charyzma i poczucie humoru :)

Możesz śledzić jego kanał na YouTube "Ricky R", Fanpage i Spotify "DJ Ricky R" oraz instagram "ricky_r_italy"
Wideo z Riccardo:
Riccardo Recanati - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...