Weronika Gronowska
Weronika Gronowska

Od dzieciństwa uwielbiała muzykę, taniec oraz występy teatralne. W szkole podstawowej zaczęła stawiać pierwsze kroki w tańcu towarzyskim, który na długo pozostał w jej sercu. Ma sportową klasę taneczną B w obu stylach - latynoamerykańskim i standardowym. Trenowała m.in. w warszawskim klubie tańca "Polish Club" pod okiem Mistrzów Polski Zawodowców, Półfinalistów Mistrzostw Europy i Świata, jednocześnie kilkukrotnych zwycięzców popularnego programu telewizyjnego "Taniec z Gwiazdami" - Kamili Kajak-Mosejcuk i Andreja Mosejcuk. Brała udział w najróżniejszych obozach tanecznych i szkoleniach z topowymi instruktorami z całej Polski oraz różnych krajów Europy i startowała w wielu ogólnopolskich turniejach tańca towarzyskiego, na których zdobywała liczne wygrane i miejsca medalowe.

Oprócz tańca indywidualnego w parze tańczyła również w Formacji Tańców Latynoamerykańskich "Kamion Dance" Piotra Galińskiego, z którą wyjeżdżała na pokazy w różne zakątki Polski.

W międzyczasie próbowała innych technik tańca, takich jak hip-hop, house, dancehall, jazz, uczestniczyła w szkolnych projektach tanecznych, przynależała do drużyny cheerleaderek, a przy tym pojawiały się liczne występy na scenie oraz konkursy taneczne.

Salsę, bachatę i kizombę wraz z ich egzotycznymi, zmysłowymi rytmami pokochała od pierwszego wejrzenia i zasłuchania. Od tamtej pory, wykorzystując dotychczas zdobytą wiedzę taneczną rozwija swoją pasję, zgłębia tajniki tych styli, szkoli się oraz uczestniczy w festiwalach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dotychczas miała przyjemność pobierać nauki u słynnych hiszpańskich instruktorów, jak m.in. Korke i Judith, Luis i Andrea, Pablo i Raquel, Ronald i Alba, Fabian i Esther, Sara Lopez i Reda, Adrian i Anita, a także u członków włoskiej formacji Tropical Gem stanowiącej światową czołówkę taneczną. Uczestniczyła w dwóch projektach WHDP tańcząc choreografie czołowych bachatowych duetów Daniel'a i Desiree oraz Andrea'i i Silvii.

Na swoim koncie ma zwycięstwo Latin Groove Bachata Contest w 2016r. oraz dwukrotne miejsce w pierwszej piątce międzynarodowego Bachata Social Competition podczas wydarzenia Warsaw Bachata Meet Up 2016r. i 2017r.

Parkiet taneczny uważa za swój drugi dom. Czuje się na nim jak ryba w wodzie, swobodnie i pełna energii. Można ją często spotkać na parkietach socjalowych warszawskich imprez latino.

Jest optymistką pozytywnie nastawioną do świata i ludzi, otwartą na zmiany i nowe doświadczenia, ponadto ambitną oraz uparcie dążącą do wyznaczonego celu. W życiu kieruje się dewizą "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą." Uważa, że najważniejsza w życiu jest pasja, miłość i oddanie dla tego, co robisz.

"Popierając słowa Marty Graham taniec jest dla mnie ukrytym językiem duszy, przez niego wyrażamy nas samych, swoje emocje, uczucia i wewnętrzne przeżycia. Daje on radość i pozwala oderwać się od rzeczywistości. Jeśli chcesz to poczuć, zapraszam na moje zajęcia! :)"

Poza tańcem jest menedżerem w firmie rodzinnej. Lubi podróżować, czytać książki oraz oglądać filmy, głównie obyczajowe, a także uczyć się języków obcych. Interesuje się kulturą hiszpańską i psychologią.

Wideo z Weronika:
Kursy, które prowadzi Weronika:
Zobacz ostatnie newsy dla Weronika:
Bachata poziom P2 Weronika & Kuba 17-18.08

Bachata poziom P2 Weronika & Kuba 17-18.08

Znasz podstawy bachaty i chcesz kontynuować intensywnie dalej? Zapraszamy już 17-18.08 na weekendowy, przyspieszony crash course bachaty na poziomie P2. Zajęcia we wspaniałym składzie instruktorskim: Weronika Gronowska & Kuba Nowak. Zapraszamy na Żelazną 59. Uwaga! Za dwa tygodnie kontynuacja na P3!
Więcej
Salsa poziom P4 w 1 weekend Weronika & Kuba 17-18.08

Salsa poziom P4 w 1 weekend Weronika & Kuba 17-18.08

Już 17-18.08 kontynuujemy naukę salsy na poziomie P4 w ramach intensywnego crash coursu weekendowego! Zajęcia poprowadzą fantastyczni instruktorzy
Weronika Gronowska Kuba Nowak! 6h nauki w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
HoliDance- salsa od podstaw Weronika & Kuba 22.07

HoliDance- salsa od podstaw Weronika & Kuba 22.07

Rozpoczynamy naukę salsy w parach od podstaw (P1) w ramach wakacyjnych kursów HoliDance :) Intensywne dwugodzinne zajęcia już od 22.07 od 16:00 do 18:00 poprowadzą zjawiskowi instruktorzy Weronika Gronowska i Kuba Nowak! Zapraszamy do naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.
Więcej
Bachata solo unisex, footwork & bodymovement na Ursynowie 17.04

Bachata solo unisex, footwork & bodymovement na Ursynowie 17.04

Mamy to! Już w środę 17.04 o 20:45 w naszej ursynowskiej lokalizacji startujemy z zupełnie nowym kursem! Bachata solo unisex to zajęcia zarówno dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tańcem jak i dla tych, które chcą uzupełnić swoje umiejętności z kursów grupowych w parach. Zajęcia poprowadzą fantastyczni instruktorzy Weronika Gronowska i Kuba Nowak
Więcej
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...