Zuza Sadowska
Zuza Sadowska

Zuza potrzebowała zaledwie kilku chwil, żeby wiedzieć, że zouk to „jej” taniec. Od dzieciństwa tańczy, jednak nigdy nie sądziła, że będzie to robić profesjonalnie… dopóki nie poznała zouka. Zouk to przede wszystkim interakcja z partnerem. Tańcząc można poznać drugiego człowieka, nie zamieniając z nim ani słowa, bo jak powiedziała Marta Graham "Dance is the hidden language of the soul".

Zuza na festiwalach zoukowych bywa nawet co drugi weekend. ;) Regularnie szkoli się w Polsce i za granicą, m.in. na International Prague Zouk Congress, Bachaturo, Dutch Zouk Congress. Miała możliwość uczyć się od najważniejszych par zoukowych Europy i świata. Szczególnie ceni Freddy’ego i Andressę za muzykalność i przekaz emocjonalny w tańcu oraz Alissona i Audrey, dzięki którym bardzo dobrze poznała technikę zoukową.

Przygodę z tańcem rozpoczęła w szkole muzycznej. ;)
Grając przez wiele lat na fortepianie zdobyła podstawy muzyczno-rytmiczne, co zaprocentowało w tańcu. Ma doświadczenie w różnych technikach tańca. Jako nastolatka przez kilka lat trenowała z powodzeniem turniejowy taniec towarzyski, często wygrywając. Zajmowała się też jazzem, tańcem współczesnym i salsą. Od dzieciństwa chodzi regularnie na balet. Zajęcia baletowe przy akompaniamencie muzyki klasycznej na żywo są dla niej najlepszym możliwym relaksem i wszystkim je poleca. Trenuje także jogę, co pozwala jej zwracać uwagę na prawidłowe ułożenie ciała, właściwy ruch i bezpieczną postawę.


Jest członkiem formacji Zouk Libre.
Udział w tworzeniu choreografii, ciężka praca w czasie prób i występy na scenie, to bardzo cenne doświadczenia, które pomagają jej rozwijać się jako tancerce.


Chce być zarówno świetną tancerką jak i świetną instruktorką tańca.
Na zajęciach zouka wykorzystuje doświadczenie w przekazywaniu wiedzy, zdobyte w zawodowej pracy lektora języka angielskiego. Rozwijanie znajomości dydaktyki tańca jest dla niej równie ważne, jak rozwijanie swoich umiejętności tanecznych.


Czasu wolnego ma bardzo mało. :)
Jeździ wtedy na nartach i trochę na snowboardzie, podróżuje, uczy się języków i czyta – po angielsku, francusku i hiszpańsku, no i czasami po polsku. ;) Interesuje się architekturą i designem, a zawodowo pedagogiką i psychologią.


Jak napisał Paulo Coelho "O tańcu nie da się pisać, taniec trzeba tańczyć...", więc zapraszam!
Wideo z Zuza:
Zuza Sadowska - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...