Samba 4 / 6

Kurs Samba w Salsa Libre
Poziom Średnio Zaawansowany
Terminy zajęć:  niedziela o 13:35
Start:
22 Aug 2021
2021-08-22 13:35:00 CEST

Samba

Obok piłki nożnej, narodowy skarb Brazylii.

Taniec, który początek swój ma w XVI, wywodzi się z afrykańskich tańców religijnych. W małych wioskach zbierano się po grze capoeira, ustawiano w koło i tam tańczono samba de roda.
Teraz samba kojarzona jest przede wszystkim z karnawałem w Rio De Janeiro, skąpymi strojami tancerek...Ale sambę tańczą również panowie.
Niekwestionowaną gwiazdą samby jest Carlinhos de Jesus, choreograf najsłynniejszych szkół samby w Brazylii. Tak więc watro zaznaczyć, że samba jest nie tylko dla pań.
Samba to żywioł, energia, radość, sensualność i indywidualizm.
Najważniejszą częścią ciała w sambie są biodra, dlatego przede wszystkim panie upodobały sobie ten styl. Krok podstawowy to dosłownie trzy ruchy, po których opanowaniu przechodzimy w nieskończona ilość brazylijskich "smaczków", przejść, kombinacji.
Na zajęciach w Salsa Libre wprowadzana jest samba w wielu odsłonach. Od axe ( tej  "plażowej" ) po tę z Sambodromu.
Znakomita forma relaksu, dużej dawki słońca w tanecznym tego słowa znaczeniu :-)


Żelazna 59 - Centrum

Żelazna 59
Warszawa
Instruktorzy
Tańczy od 14 lat. Przygodę z tańcem zaczynała od styli nowoczesnych po latynoamerykańskie. Szczególnie pełne energii tańce brazylijskie są jej największą pasją. Gorącej samby uczyła się od rodowitego Brazylijczyka, który zaszczepił w niej miłość właśnie do samby pod każdą postacią ale nie tylko...
Lokalizacja kursu
Żelazna 59 - Centrum

Żelazna 59 - Centrum

Żelazna 59
Warszawa
HONORUJEMY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...