Kuba Libre salsa trip 2019

Marek Domański (Salsa Libre) i Beata Radecka (GoTravel) ponownie zapraszają na Kubę!
Termin wyjazdu 31.01 - 13.02.2019
Poprzednie wyjazdy (2017 i 18) okazały się wspaniałą przygodą taneczną i muzyczną. Ze względu na współpracę z Beatą Radecką (GoTravel) był również niesłychanym jak na warunki kubańskie sukcesem logistycznym: wszystko na czas, bez przepłacania i wyważania otwartych drzwi, praca z najlepszymi dostępnymi w Havanie i Trinidadzie ekipami instruktorów salsy! (Marek Domański / Salsa Libre zachwycony poziomem!).
Powtarzamy ten sukces w kolejnym roku! Kuba to stan umysłu utrzymujący się na długo po powrocie - naprawdę warto!
UWAGA! Tylko do 30. sierpnia niższa cena! (nie trzeba wpłacać całej kwoty - ważna jest deklaracja i wpłacenie zaliczki)

Dołącz również do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/232458684173937/

Przed nami trzeci już wyjazd do kolebki salsy z Salsa Libre! :)
Zobaczcie zdjęcia  wyjazdu 2017 w wykonaniu uczestników wyjazdu:
http://www.salsalibre.pl/galeria-zdjec/207793/kuba-libre-salsa-trip
oraz
Śledźcie relację dzień po dniu z wyjazdu publikowaną przez
Marka Domańskiego na facebooku w tym linku


Wyjazd organizują wspólnie:
 • Beata Radecka, prowadząca firmę GoTravel (www.gotravel.pl), specjalizującą się w wyjazdach do niezwykłych, tropikalnych miejsc (Beata zorganizowała już wiele wypraw na Kubę dla grup), a jednocześnie pasjonatka salsy i stała bywalczyni Salsa Libre.
 • Marek Domański - założyciel Salsa Libre, tancerz i pasjonat salsy oraz języka hiszpańskiego (szczególnie w kubańskim wydaniu!), miłośnik kultury kubańskiej. To jego trzecia wycieczka na Kubę - pierwsza sprzed 3 lat również z librową ekipą (zdjęcia powyżej) była niesamowitym tanecznym i kulturowym przeżyciem. Trzeba to powtórzyć! 

A oto program tej edycji:

Kuba Libre salsa trip 2019 - salsa, cygara i rum!
Jedziemy na Kubę tańczyć salsę! Gorące rytmy, gorące tańce, gorące słońce, piękne plaże, delfiny i kolonialne miasteczka...  Zielona karaibska wyspa co prawda wciąż jest skansenem komunizmu, straszą puste sklepy z towarami na kartki (a raczej bez towarów), ale pełni radości życia Kubańczycy zdają się o tym nie pamiętać, śpiewają i tańczą! Więc i my poddajemy się nastrojowi tańcząc do upadłego! Będziemy mieć lekcje z kubańskimi instruktorami (salsa, rumba, co kto chce) i na dodatek każdy będzie miał kubańskiego tancerza lub tancerkę do pary! Poza tym oczywiście rum i cygara, zwiedzania w sam raz, plus dla chętnych wypoczynek pod palmą na cieplutkiej plaży.
Szczegółowy program wyjazdu poniżej.


Dzień 1, piątek: Przelot do Hawany
Lecimy na Kubę!  Lądujemy w gorącej i parnej Hawanie, po skrupulatnej kontroli paszportowej odbieramy bagaże (uwaga, zawartość bywa zazwyczaj skontrolowana. Z naszych doświadczeń wynika, że lepiej nie instalować zbyt mocnych kłódek, bo i tak na ogół są wyłamywane).

Dzień 2, sobota: Spacerkiem po starej Hawanie
Naszą przygodę z Kubą zaczniemy od przepięknej, zabytkowej, lecz mocno nadgryzionej zębem czasu stolicy. Stara Hawana zmienia się ostatnio w bardzo szybkim tempie i pięknieje z każdym dniem! Ale niszczejące rezydencje mają również swój urok. Przywita nas potężna forteca, najstarsza budowla stolicy: Castillo de la Real Fuerza. Na Plaza de Armas, czyli Placu Broni (tak nazywa się główny plac miasta) zobaczymy miejsce, gdzie w 1519 roku została założona Hawana i gdzie odprawiono pierwszą mszę świętą pod puchowcem (ceiba). Historyczne drzewko nie dotrwało do naszych czasów, ale na pamiątkę posadzono kolejne.
Przejdziemy na Plac Katedralny z przepiękną barokową katedrą.
Czas na pierwszy ryż z czarną fasolą, albo prosty posiłek - ryby, krewetki czy homary…
Po południu idziemy do Palenque, gdzie w soboty od 15 do 18 możemy spotkać się z najlepszym wykonaniem tańców afrokubańskich. Rumba: guaguancó, yambú, columbia – zobaczymy jak wyglądają w wykonaniu najlepszych na wyspie tancerzy. To siedziba rewelacyjnego zespołu ludowego (tak, tak!), czyli Conjunto Folklorico Nacional.  Niech nas nie zwiedzie szumna nazwa – tańczy się pod chmurką, jak najczęściej na Kubie.
Potem organizujemy pierwszą dwugodzinną lekcję salsy kubańskiej! Najpierw rozgrzewka i izolacje, potem lekcja w parach – każdy ze swoim partnerem lub partnerką.
Wieczorne, a właściwie nocne wyjście do najsłynniejszego lokalu salsowego w Hawanie: Casa de la Musica. Cena biletu 10 – 20 CUC w zależności od grupy, która będzie danej nocy występowała.

Dzień 3, niedziela:  Callejon, Malecon i lody w Coppelii
Po szaleństwach sobotniej nocy poranek zacznie nam się później. Ruszymy do bardzo barwnego muzeum zakątka Hawany: Callejon de Hammel, gdzie w niedziele od 12 do 15 można podziwiać rumbę na żywo. Oczywiście z muzyką na żywo!
Spacer Malecónem – to kultowy nadmorski bulwar, gdzie toczy się życie towarzyskie. Na deser wybierzemy się na lody w legendarnej Coppelii. Czy nadal ustawiają się tam zawijane kolejki?
Kolejna lekcja tańca, a potem szaleństwa do rana. Proponujemy salsową imprezę w znanym klubie Jardines de 1830.

Dzień 4, poniedziałek: Dzień wolny lub wycieczka : Tytoń i cygara czyli do Pinar del Rio
Dla chętnych fakultatywna wycieczka do prowincji Pinar del Rio - z pięknymi lasami piniowymi, słynącej z produkcji znanych na świecie cygar, oraz plantacji tytoniu. 
Zaczniemy od Fusterlandii, czyli dzieła jednego artysty - całej dzielnicy z mozaik. Po drodze zatrzymamy się w Las Terazzas, gdzie można wykąpać się w rzece pod wodospadem ( koniecznie trzeba wziąć kostium i ręcznik), oraz można zjechać też tyrolkami, czyli canopy ( ok. 35 cuc). Odwiedzimy też dom Polo Montaneza, przedwcześnie zmarłego słynnego pieśniarza. Pojedziemy do Doliny Tytoniowej Viñales, gdzie zobaczymy, jak skręcać cygara. Nocleg na głębokiej prowincji, w pięknych okolicznościach przyrody.
I znów okazja, aby pójść w tany! Tym razem spróbujemy swych sił tańcząc w lokalnej, klimatycznej tancbudzie z lokalnymi pięknościami i przystojniakami.  Inaczej niż w Hawanie. Cena dwudniowej wycieczki ze śniadaniem i  kolacją w cenie 95 euro.
Ci którzy nie jadą na wycieczkę pozostają w Hawanie by na własną rękę oddychać hawańskim powietrzem i zanurzyć się w tym klimatycznym mieście lub wybrać się na podmiejską plażę.

Dzień 5, wtorek : Indianie w jaskini
Pojedziemy do jaskini Cueva del Indio, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs podziemną rzeką. Wizyta na plantacji tytoniu z możliwością zakupu cygar.
Wracamy do Hawany. Kolejna lekcja tańca i wieczorne salsowanie w 1830.

Dzień 6, środa: Od mojito do daiquiri, czyli szlakiem barów Hemingwaya
Ruszymy po Hawanie szlakiem Ernesta Hemingwaya: zobaczymy niepozorny hotel Ambos Mundos, w którym mieszkał autor „Starego Człowieka i Morza”. Krótki wypoczynek w ulubionych barach laureata nagrody Nobla: Bodeguita del Medio (znana z mojito, ale polecamy raczej inne lokale, tańsze i mniej zatłoczone) oraz Floridita przy calle Obispo. Tam możemy zrobić sobie fotkę z Hemingwayem (tylko jakiś chłodny, i sztywny…), i koniecznie spróbować jego ulubionego drinka, czyli daiquiri.
Potem nieopodal Kapitol (Capitolio) - dawny  parlament, Park Centralny z pięknym teatrem Garcia Lorca - zbudowanym w 1837 roku w którym oklaskiwano takie znakomitości jak Enrico Caruso czy Sarah Bernhardt i gdzie występuje światowej sławy Ballet National de Cuba.  Lekcja tańca i wyjście do klubu La Gruta, czyli do groty :)

Dzień 7, czwartek: Stary człowiek i morze
Dzień wypoczynku, ale z chętnymi możemy  trochę pozwiedzać – wybrać się  na El Morro – twierdzę z przepięknym widokiem na miasto, a potem do Cojimar, malowniczego portu rybackiego, który był inspiracją dla Ernesta Hemingwaya, gdy pisał „Starego Człowieka i Morza”. Można też wybrać się na plażę. Płacimy tylko za taksówki i wstępy!
Dwugodzinna lekcja tańca. Dla chętnych wyjście na imprezę lub wieczór w słynnym kabarecie Tropicana (ok. 90 euro). Barwny, show z tradycjami (działa od 1939 roku!) naprawdę wciąga. Na dodatek mamy do wypicia butelkę rumu, co niewątpliwie pomaga kontemplować sztukę. Podziwiamy smukłe tancerki z ogromnymi świecznikami na głowach, a potem… Potem wszyscy tańczą na scenie, bez względu na narodowość i kolor skóry!
Dla tych, którzy nie idą do Tropicany mamy alternatywny plan klubowy :)

Dzień 8, piątek: Indianie i krokodyle
Ruszamy na południe. Po drodze czeka wizyta na farmie krokodyli oraz w zrekonstruowanej wiosce indiańskiej Aldea Taina. Rejs po Jeziorze Skarbów!
Przejazd wzdłuż karaibskiego wybrzeża do miasteczka Cienfuegos. Krótkie oglądanie portowego miasta, nazywanego Perłą Południa. Zobaczymy park Martí i teatr Thomasa Ferry oraz oryginalny Palacio del Valle. Zachód słońca na dachu z drinkiem w garści – bezcenne!
Docieramy do urokliwego, kolonialnego Trynidadu. I ruszamy na imprezę. W tam malutkim miasteczku jest kilka popularnych miejsc, gdzie tańczy się prawie do rana.

Dzień 9, sobota: Kolonialny Trynidad
Mamy cały dzień na wypoczynek, ale możemy też wybrć się do pobliskiego parku narodowego Topes de Collantes, gdzie będzie można ochłodzić się w wodach wodospadu. Możemy też urządzić wycieczkę bryczką lub wierzchem, póki na Kubie koń jest wciąż popularnym środkiem lokomocji.
Dwugodzinna lekcja tańca. Wieczorem pląsów pod kubańskim niebem ciąg dalszy.
  
Dzień 10, niedziela: Plażowanie
Dzień na wypoczynek. 10 kilometrów od Trynidadu jest plaża, i tam można poleżeć odłogiem i nabrać opalenizny. Możemy też urządzić wycieczkę bryczką lub wierzchem, póki na Kubie koń jest wciąż popularnym środkiem lokomocji. Kolejne lekcje tańca.  Wieczorem... dalej imprezujemy tanecznie :)

Dzień 11, poniedziałek: Pod wodospad
Mamy cały wolny dzień na wypoczynek, zakupy, plaża... Kolejne lekcje tańca z trynidadzkimi salseros oraz imprezowanie długo w noc.

Dzień 12, wtorek: Wracamy do Hawany.
Powrót do Hawany i pożegnalne imprezy.

Dzień 13, środa: Odlot do Europy
Jedziemy na lotnisko, i wylatujemy w kierunku Europy.

Dzień 14, czwartek: Czas powrotu
Przylot do Polski.

Program jest ramowy, kolejność i szczegóły mogą ulec zmianie, ale zawsze tak, żeby było jak najlepiej dla Was!

Cena 1190 EURO przy wpłacie do 30 maja 2018
Cena 1390 EURO przy wpłacie do 30 sierpnia 2018
Cena 1490 EURO przy późniejszej wpłacie

Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w klimatycznych kwaterach prywatnych, pokoje 2 – 3 osobowe,
 • śniadania, a na nie między innymi świeże owoce, pyszne soki i jajka,
 • transfery i przejazdy, autokarem lub busami,
 • poznawanie Kuby, zwiedzanie wymienionych miejsc i zakamarków,
 • doświadczonego polskiego pilota, który był na Kubie wiele razy i pomoże poznać jej zakamarki,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).
Cena nie obejmuje:
 • przelotów (od ok. 2700 zł /os.), zajmujemy się kupnem biletów lotniczych, chyba że ktoś woli kupić samodzielnie,
 • opłaty za lekcje tańca ( 16 godzin, 8 razy po 2 godziny, zajęcia z parterem/partnerką kubańską, z podziałem na grupy według stopnia zaawansowania (zbieramy po przylocie po 220 euro), - ekipy taneczne sprawdzone przez Marka Domańskiego / Salsa Libre!
 • opłaty za tarjeta de turista, czyli promesy wizowej 22 euro (zajmujemy się wyrabianiem),
 • pozostałych posiłków (ceny różne od 1 do 20 CUC w zależności od upodobań - u ludzi/na ulicy czy w restauracji)
 • wstępów na imprezy ( od 3 do 5 cuc, droższy jest tylko jeden wstęp do Casa de la Musica),
 • przejazdów na imprezy i powrotów z nich (ceny od 10 pesos cubanos (ok 2zł) do 10CUC - 10 Euro)
 • wycieczek fakultatywnych i dodatkowych.
Chętnych prosimy o zaliczkę w chwili zapisu 1000 zł lub 250 euro/ os.
Nr konta PLN: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779 
Nr konta EURO: 41 1140 2004 0000 3012 0079 1046

Kalkulacja dla grupy min. 16 osób.

Kontakt i informacje:
 • Beata Radecka (GoTravel)
  mail: gotravel@gotravel.pl
  tel: +48 533 105 206
 • Marek Domański (Salsa Libre)
  mail: m.domanski@salsalibre.pl
  tel: +48 501 188 016

Taneczny wyjazd na Dominikanę!

Taneczny wyjazd na Dominikanę!

Mamy dla Was długo wyczekiwane wieści na temat kolejnego wyjazdu tanecznego na Karaiby!
Tym razem coś dla fanów bachaty!
DOMINICANA - 18-29. stycznia 2019 - rezerwujcie terminy :)
Wyjazd jest kolejnym projektem GoTravel i Salsa Libre, po udanych wyjazdach na Kubę!
Mało tego - możesz połączyć oba wyjazdy i zniknąć na Karaibach na miesiąc! ;O
Więcej
SPRAWDŹ KURSY:
Salsa liniowa
Salsa kubańska
Rueda de Casino
Cha cha cha
Bachata
Reggaetón
Afro
SPOŁECZNOŚCI
HONORUJEMY
PARTNERZY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...