ABC nowicjusza

Chcesz przyjść do nas na zajęcia, ale nie wiesz od czego zacząć? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie przewodnik, w którym kroku po kroku omówiliśmy wszystkie najważniejsze kwestie. Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

1.Czy trzeba się zapisywać na kurs?
Na zajęcia regularne oraz warsztaty weekendowe obowiązują zapisy (także w przypadku, gdy korzystasz z karty partnerskiej, zamierzasz dopiero opłacić kurs lub masz już karnet w naszej szkole np. open). Zapis gwarantuje Ci rezerwację miejsca na zajęciach oraz otrzymanie informacji o starcie kursu.

2. Jaki poziom kursu jest odpowiedni dla osób początkujących?

Osoby, które chcą rozpocząć naukę powinny wybierać kursy ze znaczkiem P1.

3. Gdzie odbywają się zajęcia?

Kursy odbywają się w dwóch lokalizacjach w Centrum ul. Żelazna 59 oraz na Ursynowie w Domu Sztuki Ursynów- ul. Wiolinowa 14.

4. Jak mogę sprawdzić kiedy rozpoczyna się nowy kurs?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki:  www.salsalibre.pl/kursy  Wybierz rodzaj tańca, który Cię interesuje; zaznacz poziom P1 a także lokalizację, która Ci odpowiada (Żelazna lub Dom Sztuki Ursynów). Wyświetlą Ci się nowe kursy wraz z datą startu.

5. Jak się zapisać? Jakie dane powinna zawierać wiadomość? Do kiedy można się zapisać?

Zgłoszenie należy wysłać na adres: zapisy@salsalibre.pl Powinno ono zawierać imię i nazwisko (osoby lub osób w przypadku zapisu więcej, niż jednej osoby) oraz numer/y kontaktowy/e. Ważne, aby email zawierał nazwę kursu, na który zamierzasz się zapisać, poziom, dzień, w którym się odbywa oraz godzinę (dodatkowo można przesłać nazwiska prowadzących).  Im szybciej dokonasz zapisu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że znajdzie się dla Ciebie miejsce na kursie.

6. Czy na zajęcia trzeba się zapisywać w parze?

Na zajęcia nie trzeba się zapisywać w parach - zapisują się zarówno sami partnerzy jak i partnerki. Podczas zajęć z salsy potencjalne różnice w proporcjach (zwykle przychodzi więcej Pań) wyrównujemy dzięki dwóm następującym mechanizmom: statystowanie - każdy partner, który ukończył P1 i uczy się na wyższym poziom może przychodzić na wszystkie zajęcia P1 gratis. W ten sposób szlifuje swoje umiejętności i wspomaga różnice w proporcjach. Podobnie jest w przypadku poziomu P2 i partnerów z wyższych kursów. Jeśli chodzi o poziomy S1 oraz wyższe zasada statystowania przestaje obowiązywać - zapraszamy indywidualnie partnerów bądź partnerki w zależności od proporcji na danym kursie oraz od umiejętności konkretnej osoby. Do statystowania w roli partnera zapraszamy również dziewczyny z wyższych kursów :) Niektóre z Was chcą sprawdzić jak to jest "po drugiej stronie mocy" ;) zmiany w parach- salsa jest tańcem, który trzeba umieć tańczyć z różnymi Partner (ami/kami). Nie tańczy się w jednej ściśle określonej parze. W związku z tym mocny nacisk kładziemy na to, żeby uczestnicy kursu zmieniali się w parach (na zajęciach obowiązuje rotacja). Dzięki temu ćwiczy się prowadzenie i umiejętność bycia prowadzoną. Ponadto zmiany w parach sprawiają, że jeśli pozostaje pewna różnica w ilości partnerów i partnerek mimo udziału statystów, to każda osoba stoi najwyżej kilka minut raz na cały cykl zmian. 

7. Dokonałem/am zapisu co jeszcze należy zrobić przed rozpoczęciem kursu?

Do uczestnictwa w zajęciach potrzebna jest akceptacja regulaminu Salsa Libre i zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Można też dodatkowo zgodzić się na otrzymywanie naszego newslettera. Dziękujemy! Formularz online znajdziesz tutaj: http://rodo.salsalibre.pl

8. Kiedy należy opłacić kurs?

Zajęcia możesz opłacić w dniu zajęć gotówką lub kartą (na Żelaznej) a także wyłącznie gotówką (na Ursynowie).  Możesz też opłacić karnet za zajęcia lub warsztaty weekendowe przelewem (najlepiej na tydzień przed rozpoczęciem). Nr konta: mBank 35 1140 2004 0000 3002 7728 8686. Ważne, aby w tytule przelewu znalazła się informacja jakiego kursu dotyczy płatność (data rozpoczęcia zajęć).

9. Gdzie znajdę cennik kursów?

Cennik zajęć znajdziesz na naszej stronie internetowej: www.salsalibre.pl/cennik

10. Jak wygląda kwestia dopłat przy uczestnictwie w kilku zajęciach tego samego dnia?

Druga godzina w ciągu dnia kosztuje 20zł, trzecia i czwarta 10zł.

11. Czy na kursy obowiązuje zniżka studencka?

Tak, zniżka dla studentów do 26 r.ż. - 10%! (do ceny pojedynczych zajęć i karnetu basic lub elastycznego). Zniżka studencka nie obowiązuje na karnety open.

12.
Czy jeśli przyszedłem na pierwsze zajęcia i zapłaciła/em za nie jako za pojedyncze zajęcia, to mogę dokupić pozostałe zajęcia dopłacając do karnetu?
Tak! Możesz to zrobić bezpośrednio po pierwszych zajęciach lub przed następnymi zajęciami kursu dopłacając brakującą różnicę do kosztu karnetu (np przychodząc na drugie zajęcia zapłacisz 240-40zł=200zł) Do pełnego karnetu możesz dopłacić na drugich lub trzecich zajęciach kursu. Jeśli nie byłeś na 1 lub 2 zajęciach, nadal masz możliwość zakupu karnetu basic odpowiednio za 220zł (przy drugich zajęciach) lub 195zł (przy trzecich zajęciach)


13.
Czy Karnet Elastyczny obejmuje 1 miesiąc kalendarzowy czy 30 dni?
30 dni. Kupując Karnet Elastyczny np. 18. października 2018 będzie ważny do 17. listopada 2018 (a nie do 18. listopada)

14. Jaki jest przedział wiekowy osób na zajęciach?

Średnia wieku osób chodzących na zajęcia zależy od rodzaju kursu na zajęcia mogą chodzić osoby niemal w każdym wieku. Mamy kursantów w wieku 14 jak i 60 lat. Większość kursantów to jednak studenci i ludzie po studiach w wieku około 30 lat.

15.
Jak liczne są grupy?

Nie ma na to reguły. Kursy solo liczą zwykle ok. 30 osób, kursy w parach ok. 40.
Pamiętajcie, że im liczniejsza grupa tym lepiej, ponieważ jest duża szansa, że wytrwa do wyższych poziomów.

16. Czy mogę przyjść na jedną lub dwie godziny warsztatów weekendowych?

Niestety nie, jest możliwość wzięcia udziału wyłącznie w 1 dniu warsztatów lub całym weekendzie.

17. Czy jeśli kupiłem/am karnet na zajęcia muszę zgłaszać obecność w recepcji przed zajęciami?

Tak!! Jest to konieczne.

18. Czy jeśli przyszedłem/ przyszłam na dane zajęcia i opłaciłem/am je a w trakcie zmieniłem/am zdanie i chce iść inne zajęcia to powinnam to zgłosić?
Tak!! Koniecznie trzeba poinformować recepcjonistkę o zmianie kursu.

19. Jak należy ubrać się na zajęcia?

Zajęcia mają charakter rekreacyjny; można ubrać się tak jak na co dzień, ale należy pamiętać, że strój musi pozostawiać dużą swobodę ruchu. Ważne jest to, aby ubrania były wygodne.

20. Jakie obuwie jest odpowiednie na kurs?

Na zajęcia możesz wybrać obuwie taneczne bądź codzienne. Trzeba sprawdzić, czy buty nie stawiają zbyt dużego oporu przy obrocie. Można to sprawdzić opierając nogę na parkiecie bądź posadzce w domu i spróbować obrócić stopę.

Jeśli w naszym przewodniku nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas: zapisy@salsalibre.pl  :)SPRAWDŹ KURSY:
Salsa liniowa
Salsa kubańska
Zouk
Kizomba
Bachata
SPOŁECZNOŚCI
HONORUJEMY
PARTNERZY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...