Salsa Cubana 0 / 2

Kurs Salsa Cubana w Salsa Libre
Poziom Open Level
Terminy zajęć:  sobota o 10:00,sobota o 11:00
Start:
18 Apr 2020
2020-04-18 10:00:00 CEST

Son Cubano z Yuleydi crash course unisex 18.04

Zupełna nowość w Salsa Libre! Już w sobotę 18.04 zapraszamy na wyjątkowy crash course son cubano unisex open z fantastyczną Yuleydi Villafuerte! To pierwsza, wprowadzająca edycja dedykowana wszystkim, którzy chcą `dotknąć i doświadczyć` korzeni salsy. Zapraszamy do wspólnej nauki. Pamiętajcie o zapisach :) Zajęcia odbywają się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59.

Dołącz do eventu na fb: www.facebook.com/events/2312071595561478/

ROZKŁAD
SOBOTA
10:00-11:00
11:00-12:00


El son cubano (kubański son) jest  tańczony w parach , do muzyki o głębokich korzeniach i tożsamości kubańskiej, pochodzi ze wschodniej Kuby i  stał się znany poza jej granicami w latach 20-tych  i 30-tych XX wieku. Rytm son stanowi połączenie  cech muzyki hiszpańskiej przy wykorzystaniu  afro-kubańskich elementów muzycznych  i instrumentów. Największy wpływ kubańskiego sona można dziś dostrzec i doświadczyć, ze względu na podobieństwa w muzyce i tańcu w salsie.

Son jest uważany za „ojca salsy”; podstawowa różnica między tymi dwoma stylami polega na podejmowaniu kroków i wolniejszym rytmie, który pozwala tancerzom odtwarzać więcej ozdób i flirtować w tańcu.

Kubański dźwięk ‘clave’ (clave cubana)  odgrywa w son fundamentalną rolę.
Wśród głównych przedstawicieli tego gatunku są: La sonora Matancera, (Échale salsita, 1920); ,el Trio Matamoros i wykonawcy  jak, choćby słynny , Benny Moré i przypomnieni światu dzięki filmowi:  Ibrahim Ferrer, Francisco Repilado (Compay Segundo) oraz Buena Vista Social Club.
 

Podczas crash coursu szczególna uwaga zostanie poświęcona takim elementom jak: muzykalność (taniec w synkopie lub contratiempo), kroki boczne, izolacje bioder, tułowia  i ramion; nauka figur z elementami akrobatycznymi (‘el tornillo' -śruba), ' giro chicas'-obroty dziewcząt, 'caminatas'-spacery, gesty i teatralizacja ruchów, praca z przedmiotami np. z  wachlarzem  i kapeluszem.
Do zobaczenia wkrótce !
Yuli

Zapisy:
zapisy@salsalibre.pl 

CENNIK:
Można wziąć udział wyłącznie w całym dniu zajęć.
Cena za cały weekend: 65zł
Dla posiadaczy karty Multisport: 35zł
Dla posiadaczy karty Fitprofit 25zł
Dla posiadaczy karnetu Open Salsa Libre: 20zł
40 zł - pojedyncze zajęcia
25 zł - drugie zajęcia w ciągu dnia
MULTISPORT: pojedyncze zajęcia - 10 zł dopłaty za okazaniem karty (z karty można skorzystać tylko na jednych zajęcia w ciągu dnia)
FITPROFIT: pojedyncze zajęcia - 0 zł za okazaniem karty (z karty można skorzystać tylko na jednych zajęcia w ciągu dnia)
OK System: pojedyncze zajęcia - dopłata w ramach wykupionego karnetu OK System (z karty można skorzystać tylko na jednych zajęcia w ciągu dnia)
FitFlex: pojedyncze zajęcia - 10 zł za okazaniem karty (z karty można skorzystać tylko na jednych zajęcia w ciągu dnia)
Posiadacze Karnetu Open Salsa Libre - dopłata 10zł do zajęć

Żelazna 59 - Centrum

Żelazna 59
Warszawa
Intensywne kursy weekendowe

Intensywne kursy weekendowe

W naszej ofercie oprócz regularnych kursów w tygodniu znajdziecie intensywne crash coursy weekendowe- 1 poziom w 1 weekend! To świetna opcja na opanowanie podstaw tańca w krótkim czasie, co umożliwi Wam podbijanie imprezowych parkietów już po 1 weekendzie! Dodatkowo dla bardziej zaawansowanych osób przygotowaliśmy crashe tematyczne umożliwiające zgłębienie dotychczasowej wiedzy oraz podwyższenie swoich umiejętności!
Więcej
SPRAWDŹ KURSY:
Salsa kubańska
Instruktorzy
Yuleydi Alba Villafuerte tańczy od 8 roku życia.
Skończyła Uniwersytet Sztuki ISA w Hawanie - specjalizacja taniec współczesny - uzyskując złoty, najwyższy poziom umiejętności oraz Escuela Nacional de Espectaculos Musicales, Escuela Nacional de Danza Moderna y Folclorica - specjalizacja taniec.
Lokalizacja kursu
Żelazna 59 - Centrum

Żelazna 59 - Centrum

Żelazna 59
Warszawa
SPOŁECZNOŚCI
HONORUJEMY
PARTNERZY
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...