Ania Chagowska
Ania Chagowska

Ania Chagowska jako tancerka, choreografka, przywódczyni i organizatorka El Sol Salsa Festival stała się ikoną światowej sceny salsowej. Swoją karierę rozpoczęła jako dziecko w popołudniowej szkole baletowej. Następnie, w wieku 18 lat pokochała salsę i poświęciła się jej bez reszty najpierw jako tancerka, instruktorka i artystka, potem jako choreografka, współzałożycielka i współwłaścicielka Salsa Libre, ostatecznie jako organizatorka międzynarodowych festiwali, m. in. El Sol Salsa Festival.

Swoje wykształcenie taneczne rozpoczynała w różnych technikach już we wczesnej młodości (balet, taniec współczesny, jazz, rytmika, tańce folklorystyczne), dzięki czemu uzyskała solidne podstawy do tego, by w przyszłości zabłysnąć jako tancerka salsy. Jej pasja i zamiłowanie do muzyki latynoskiej pozwoliły jej wytrwać w pracy tancerki i w tanecznym biznesie przez niemal 20 lat.

Międzynarodową karierę salsową Ania rozpoczęła jako partnerka takich gwiazd, jak Luis Zegarra (2002), Neeraj Maskara (2005-2007) czy Tamambo (2008-2010). Jej występy już od samego początku budziły podziw wśród publiczności, co z kolei zapoczątkowało jej karierę solową. Następnie tworzyła salsowo-liryczne pokazy z Piotrem Kiszką (2012- 2014), w których mogła połączyć salsę z innymi technikami tanecznymi. Później współpracowała przy projektach tanecznych z Przemkiem Wereszczyńskim, w spektaklu teatru tańca „The Roots” oraz w duecie, który cechował się spontanicznością i lekkością (2015). Występowała na międzynarodowych scenach czterech kontynentów: od licznych miast europejskich, przez Nowy Jork, po Dubaj, Indie i Rosję.

Jednocześnie od 2003 do 2015 roku była współwłaścicielką największej szkoły salsy w Polsce Salsa Libre, szkoliła instruktorów, liczne formacje profesjonalne i uczniowskie.  Od 2005 organizowała Warsaw/El Sol Salsa Festival pierwotnie z zespołem Salsa Libre, a od 2015 w swojej własnej firmie z nowym własnym zespołem, prowadząc który rozwija swoje zdolności przywódcze i managerskie.

Specjalnością Ani są zajęcia solowe ukierunkowane nie tylko na footwork i body movement, ale również na kobiecość, naturalność, spontaniczność i poszukiwanie indywidualności w ruchu. Ania inspiruje się różnymi technikami tańca: tańcem klasycznym i współczesnym, nowojorskim eleganckim mambo, tańcami afrokubańskimi, casino i rumbą kubańską, jak również zoukiem i kizombą. Koncentruje się na jakości poruszania się, oddechu i głębi ruchu. Taniec dla niej ma być wyzwalający, organiczny, własny i niepowtarzalny, nie musi być zawsze ładny, zgrabny i idealny. Ważniejsza jest głębia niż idealny kształt, ważne jest, aby uczniom w ruchu było wygodnie i przyjemnie, niekoniecznie równo. Ania uczy rozumieć własne ciało, jego zakresy, ograniczenia i mocne strony, czuć je lepiej, zyskiwać świadomość. Głęboko wierzy, że jeśli jest się w kontakcie ze swoim ciałem, wtedy inne sfery życia też zyskują.

Będąc od niemal 20 lat lat zaangażowaną w środowisko salsowe, Ania nieustannie inspiruje tancerzy do budowania własnego niepowtarzalnego stylu. Wydała 3 części instruktażowego DVD z kursem Ladies Styling (2011) oraz jest częścią platformy internetowej CadCatchers (2013) propagującej taniec w Polsce. Jako ekspert salsowy często pojawiała się w ogólnopolskiej telewizji, takiej jak TVN, Polsat, TVP2. W 2011 roku wypromowała Zouka w Polsce, zapraszając Pastyego, aby przeszkolił pierwszą kadrę. Wspólnie z Markiem Domańskim, pod marką szkoły tańca Salsa Libre, przez 13 lat kreowała modę na salsę, kształciła dziesiątki tysięcy ludzi, organizowała wydarzenia, które na stałe wpisane są w kalendarze salseros z całego świata, takie jak Salsa Spring Break, Warsaw Zouk Festival, Warsaw Salsa Marathon, imprezy Salsamania i Sundaymania oraz jedyny i niepowtarzalny El Sol Salsa Festival.

Prywatnie jest mamą dwójki dzieci i absolwentką Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Talent, determinacja, konsekwencja, predyspozycje do gromadzenia ludzi wokół siebie, zdolności przywódcze, pomysł na siebie i na życie skoncentrowane na tańcu oraz nieustanny rozwój taneczny sprawiły, że Ania Chagowska stała się czołową osobowością Polskiej i światowej sceny salsowej.

Wideo z Ania:
Kursy, które prowadzi Ania:
Zobacz ostatnie newsy dla Ania:
Big Bang - nowy sezon 2021/22 w SL

Big Bang - nowy sezon 2021/22 w SL

Amigos!
W tym sezonie przygotowaliśmy dla Was kilka przełomowych nowości! A fala nowych kursów rusza z początkiem października :)
Obok tego co najlepsze w poprzednich sezonach czyli przede wszystkim wspaniałej kadry instruktorskiej, ciekawego grafiku zajęć oraz wyśmienitej lokalizacji przedstawiamy Wam: środowy practis, sobotnie imprezy, kolejne grupy choreo i cykliczne eventy warsztatowo-imprezowe z najlepszymi tancerzami salsy i bachaty ze świata!
Więcej
Salsa nowojorska trening poziomów P - Ania & Tomek 6.10

Salsa nowojorska trening poziomów P - Ania & Tomek 6.10

Jeśli znasz podstawy salsy nowojorskiej i chcesz podszkolić zdobyte umiejętności przed kontynuowaniem nauki na poziomie średnio zaawansowanym mamy coś dla Ciebie! Już w środę 6.10 zapraszamy na 4 tygodniowy cykl - trening poziomów P! Kurs poprowadzą specjaliści w tym temacie Ania Chagowska & Tomek Starzyk. Zajęcia w godzinach 20:10-22:05 odbywają się w naszej centralnej lokalizacji Żelazna 59. Zapraszamy do udziału :)
Więcej
El Sol Salsa Festival 2021 - Grupa zniżkowa SALSA LIBRE

El Sol Salsa Festival 2021 - Grupa zniżkowa SALSA LIBRE

WYBIERZ SIĘ Z NAMI NA EL SOL SALSA FESTIVAL 2021! Festiwal, który podbił serca wszystkich miłośników tańca. Salsa, Cubana, Bachata, Kizomba - do wyboru do koloru! Nie może Ciebie tam zabraknąć! :)
Więcej
Ania Chagowska - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...