Przemek Wereszczyński
Przemek Wereszczyński

Tancerz, choreograf, dyplomowany pedagog tańca. Choreograf You Can Dance w Polsce i na Ukrainie. Asystent głównego choreografa Jarosława Stańka oraz tancerz filmu "Kochaj i Tańcz". Współzałożyciel formacji The Salsa Kings dwukrotnych Mistrzów Polski w Salsie.

Wice Mistrz Świata w Salsie, Mistrz Polski w Salsie, II Wice Mistrz Polski w zawodowym tańcu towarzyskim

Wspólnie ze swoją partnerką Moniką Grzelak zdobył liczne tytuły na międzynarodowej scenie: Wice Mistrzostwo Świata w Salsie, Mistrzostwo Polski w Salsie i Rueda de Casino, II Wice Mistrzostwo Polski w zawodowym Tańcu Towarzyski, mistrzostwo okręgu pomorskiego i warmińsko mazurskiego w tańcu towarzyskim, Grand Prix na mistrzostwach w Kanadzie, Wice Mistrzostwo na jednym z najważniejszych na świecie turnieju tańca towarzyskiego w Slagharen.

Jego szkolenie odbywało się przede wszystkim na polskich i zagranicznych szkoleniach indywidualnych z najlepszymi nauczycielami z Polski jak: Arkadiusz Pavlović, Iwona Pavlovic, Roman i Monika Pawelec, Piotr Borkowski, Dagmara Rutkowska, Arkadiusz Ziętowski oraz światowych sław jak: Hans Galke, Michael Stilianos, Coline Jamese, Richard Porter, Eddie Torres, Frankie Martinez.

Tańczy od 16 roku życia. Jego pasja taneczna rozpoczęła się od obejrzenia filmu Grease z J.Travoltą.  Ogromną rolę w jego karierze odegrała dwuletnia dzienna szkoła Kulturalno Oświatowa o specjalności taniec, gdzie przez dwa lata pobierał codzienne nauki z tańca ludowego, jazz dance i baletu. Od 10 lat specjalizuje się w teatrze tańca i latin jazz. W 2004 roku wspólnie z Teatrem Okazjonalnym wyprodukował spektakl teatralno taneczny "D-kod-r. Przełomem w karierze był wyjazd do Montrealu, gdzie w ośrodku przygotowań olimpijskich otrzymał gruntowną wiedzę praktyczną i teoretyczną na temat procesu kształtowania dynamiki i motoryki ciała oraz kilkukrotne wyjazdy do Nowego Jorku, gdzie pobierał lekcje w Broadway Dance Center oraz u najlepszych nauczycieli salsy i techniki Dunham, na której bazie prowadzi obecnie bardzo popularne zajęcia pod nazwą Izolacje (latin afro funky).

Swoją karierę nauczyciela rozpoczął w Malborku już po dwóch latach nauki. Jako młody jeszcze tancerz prowadził tam dwa kluby tańca towarzyskiego, cenne doświadczenie zdobył ucząc pary taneczne dla Studia Fala Arkadiusza Zientowskiego z Sopotu,  Studia Wigor Jurka Kamińskiego, dla par łyżwiarzy figurowych na lodzie  Gdańskiej hali Olivia oraz prowadząc liczne konsultacje dla par w tańcu towarzyskim z całego kraju.

W 2000 roku jako pierwszy w Polsce Północnej rozpoczął propagowanie Salsy co zaowocowało założeniem szkoły tańca i agencji artystycznej pod nazwą The Salsa Kings Przemysław Wereszczyński. Jego uczniowie stali się instruktorami a większość z nich prowadzi już własne szkoły tańca. Wśród nich są cenieni instruktorzy salsy jak: Rafał i Kasia Rosiakowie, Agnieszka Dzierwa, Paweł Dylewski, Magda Langowska, Rafał Krakowiak,  Basia Materka, Michał Danowski, Paulina Turska i wielu innych.

INNI O PRZEMKU:
"Instruktor z wysoką klasą. Potrafi zmobilizować do ćwiczeń. Poddaje cenne uwagi i wskazówki"
"Profesjonalny, z humorem i poczuciem 'misji'!"
"Pełen profesjonalizmu na światowym poziomie no i poza tym zabójczo przystojny!"
"Wspaniale prowadzi zajęcia, do zakochania!"
Wideo z Przemek:
Przemek Wereszczyński - Galeria
Raz, dwa, trzy...
Pięć, sześć, siedem...